29 juuni 2015

Vaata, kes pälvisid tänavused Betooniühingu üliõpilaspreemiad

Parimaks 2015. aasta betooni lõputöö autor Siim Õunloo ja Roxor Ehitus OÜ juhatuse liige Kalev Ramjalg  Foto: Betooniühing

Eesti Betooniühing andis välja 2015. aasta üliõpilaspreemiad, mis on loodud betooni ja betoonehitust käsitleva õppetöö edendamiseks ja tulemusrikkamaks muutmiseks.

Käesoleval aastal esitati Eesti Betooniühingu üliõpilaspreemiatele betoonialaseid lõputöid Eesti Maaülikoolist, Tallinna Tehnikakõrgkoolist ja Tallinna Tehnikaülikoolist.

Eesti Betooniühingu üliõpilaspreemiate preemiafondis on ühekordselt väljajagatavana 3600 eurot, välja jagatakse korraga kuni kolm preemiat. Preemia jagatakse lõputöö koostaja ja juhendaja vahel rahalise suhtena 3:1.

Tänavu anti Eesti Betooniühingu üliõpilaspreemiad välja üheksandat korda.

Kõige kõrgemalt hindas žürii Siim Õunloo – Tallinna Tehnikakõrgkooli hoonete ehituse eriala üliõpilase lõputööd „Betoonis kasutatavate hüdrofobiseerivate lisaainete toime”.

Juhendaja TTK dotsent Aivars Alt.

Lisaks otsusta žürii premeerida järgmisi töid:

Marko Tosso – Tallinna Tehnikaülikooli ehitustehnika eriala üliõpilase magistritöö „Pinnasele toetatud betoonpõrandad”.

Juhendaja TTÜ lektor Johannes Pello.

Martti Salm – Tallinna Tehnikaülikooli ehitustehnika eriala üliõpilase magistritöö „Teraskiudbetoonvahelae arvutamine juhendi DAFSTB:2012 ja standardi SS 812310:2014 järgi”.

Juhendaja TTÜ Ehituskonstruktsioonide õppetooli dotsent Ahti Lääne.

Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Kalle Suitsleppa sõnul on paistab tänavune parim üliõpilastöö silma oma aktuaalsusega ning on praktikute poolt hinnatud huvitav teema. „Tähenduslik on seegi, et parimaks hinnatud töö juhendaja oli ise samuti üheksa aastat tagasi esimesi Betooniühingu üliõpilastööde preemia saajatest,” lisas Suitslepp.

Kalle Suitsleppa sõnul soovib Eesti Betooniühing oma preemiatega nii üliõpilasi kui õppejõude enam betooniga seotud valdkondade uurimisse kaasata.

Seekordsel üliõpilaspreemiate jagamisel oli preemiafond 400 euro võrra suurem, kuna pikaaegne AS Merko Ehitus Eesti betoonitööde valdkonna juht Viktor Mõisja otsustas oma Betooniühingu raames peetud koolituse honorari annetada ühingu üliõpilaspreemiate fondi.

Eesti Betooniühingu üliõpilaspreemiate pidulikud kätteandmised toimusid Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Tallinna Tehnikaülikooliehitusteaduskondade lõpuaktustel. Preemiad andsid üle Eesti Betooniühingu juhatuse liige Kalev Ramjalg ja juhatuse esimees Kalle Suitslepp. 

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785