TTÜ lõpetajad saavad nüüd arhitekti kutse

Tallinna Tehnikaülikool
Tallinna Tehnikaülikool

Kutsekoja kultuuri kutsenõukogu andis Tallinna Tehnikaülikoolile õiguse anda oma arhitektuuri eriala lõpetajatele diplomeeritud arhitekti, tase 7 kutse. See kutse on tähtajatu.

„Meie instituut on alles noor, kuid energiliselt käivitunud. Integreeritud arhitektuuriõppe läbijad saavad lõpetades arhitekti kutse, diplomeeritud arhitekti 7. kutsetaseme, nii nagu Eesti Kunstiakadeemia lõpetajad. Instituudi haaret laiendab tänavu sügisel avatav rahvusvaheline magistriõppekava „Euroopa arhitektuur“, kus õpitakse erinevatel semestritel Lissaboni Ülikoolis, Haifa Disainiülikoolis, Berliini Kunstide Akadeemias, Innsbrucki ja Ljubljana Tehnikaülikoolides. Magistrikraadid kaitstakse Tallinna Tehnikaülikoolis või Lissaboni Ülikoolis. TTÜ on ka väljapool Eestit tuntud ja tunnustatud tehnikahariduse keskus, ülikool, mis on viimastel kümnenditel saavutanud Euroopa tunnustatud ülikoolide seas kindla koha, kus õpetamisse ja õppimisse suhtutakse tõsiselt ja respektiga ning arhitektuuriõppe taasavamine on olnud ülikoolile oluline prioriteet,“ rääkis TTÜ arhitektuuri- ja urbanistikainstituudi direktor professor Irina Raud.

„Diplomeeritud arhitekti kutse andmise õiguse saamine on suur tunnustus TTÜ arhitektiõppele. See kutse lubab TTÜ-st arhitektuurimagistri diplomi saanud noortel arhitektidel alustada tööd oma valitud erialal ja on aluseks nende edaspidisele arhitektikarjäärile," lisas TTÜ ehitusteaduskonna õppeprodekaan professor Siim Idnurm.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed