Kakumäe jahisadama arendus sai uue investori

Kakumäe Sadama eskiis
Kakumäe Sadama eskiis

Eelmine nädal sõlmisid senised investorid lepingu uue investori kaasamiseks, kes tagab arendamiseks ning ehitamiseks vajaliku finantseerimise. Uus investor Estmare Invest OÜ on perekond Kaarmale kuuluv ettevõte.

OÜ Kakumäe Jahisadam asutas tütarühingu Haven Kakumäe OÜ, millele võõrandas kõik oma kinnistud ning arendustegevuse alustamiseks vajalikud varad.

„Ehitame Eesti unikaalseima, kõrgetele nõuetele vastava jahisadama ning selle juurde kuuluva infrastruktuuri,” rääkis Haven Kakumäe OÜ juhatuse liige Neeme Kaarma. „Kui kõik läheb kavade kohaselt, on 2017. aasta maiks Tallinnas üks väga hea merelepääsu koht juures, mis on avatud kõigile linnaelanikele, kuid ka merelt maalepääsu otsivatele mereturistidele. Kakumäe Sadama abil kinnistub oluliselt Tallinna koht Läänemere-äärse sadamalinnana.”

„Oleme Kakumäe Jahisadamas eelmise aasta algusest tegelenud jahisadama vesiehituse ja infrastruktuuri väljaarendamiseks vajalike ettevalmistustöödega – tehnilised projektid, disain ning funktsionaalsed lahendused,” rääkis OÜ Kakumäe Jahisadam juhatuse liige Sander Kaus. “Investori kaasamine oli väga oluline seetõttu, et rahastame arendust peamiselt omavahenditest. Pankade finantseerimine on unikaalsetele objektidele Eestis jätkuvalt piiratud ning keeruline.”

Arendusettevõttele moodustati nõukogu, et tuua juurde investeerimise ja kinnisvara valdkonda hästi tundvaid professionaale ja pikaajalise kogemusega asjatundjaid. Nõukokku kuuluvad Jaan Pillesaar, Kaido ja Oxana Kaarma. Uus suurinvestor on perekond Kaarmale kuuluv investeerimisettevõte, millel on pikaajaline kogemus kinnisvarasse investeerimisel rahvusvaheliselt. Kaido Kaarma on tuntud katselenduri Enn Kaarma poeg.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed