9 juuni 2015

Merko ehitab Heleniusele maja

Poordi 1 maja  Foto: Arhitektuuribüroo Pluss

9. juunil 2015 sõlmisid AS Merko Ehitus kontserni kuuluv 100%line tütarettevõte AS Merko Ehitus Eesti ja Trigon Capitali meeskonna poolt juhitud projektiettevõte OÜ Poordi 1 projekteerimis- ja ehituslepingu elu- ja ärihoone rajamiseks Admiraliteedi piirkonda aadressil Poordi 1, Tallinn.

Hoone esimesele ja teisele korrusele tulevad äripinnad ja kolmandale kuni kuuendale korrusele 29 korterit. Poordi 1 korteritest avanevad vaated ida, lõuna või lääne suunas, tagades küllusliku naturaalse päikesevalguse ning suurepärased vaated Tallinna kesklinna defineerivate hoonete suunas.

Hoone katusele on planeeritud suured katuseterrassid, millelt avanevad piiramata vaated vanalinnale, südalinna kõrghoonetele ja jahisadamale. Hoone välisfassaadis kasutatakse unikaalseid ja uuenduslikke lahendusi, mis on Eestis kasutusel esmakordselt.

Hoone on kõrge energiaefektiivsusega. Hoone arhitekt ning projekteerija on Arhitektuuribüroo Pluss, kes Indrek Allmanni juhtimisel võitis eelmisel aastal hoone arhitektuurikonkursi.

Leping hõlmab hoone ehitustöid koos infrastruktuuri rajatistega. Lepingu maksumus on ca 6 miljonit eurot. Hoone valmimine on planeeritud 2016. aasta lõppu.

AS Merko Ehitus Eesti on ehitusettevõte, mis teostab üld-, insener-, elektri, teede- ning elamuehituse töid ning juhib elukondliku kinnisvara arendusprojekte.

Trigon Capitali asutaja ja tegevdirektor aastast 1994 on Joakim Helenius. Ettevõte pakub investoritele ligipääsu arenevate turgude investeerimisvõimalustele läbi otseinvesteeringute põllumajandusärisse, kinnisvarasse, kasvavatesse ettevõtetesse ning kõrge kvaliteediga investeerimisfondidesse ja lepingulistesse mandaatidesse.

Poordi 1 korterelamu  Foto: Arhitektuuribüroo Pluss
Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785