Meriväljale plaanitakse jahisadamat

Merivälja sadama eskiis
Merivälja sadama eskiis

Pirital Merivälja muuli asemel plaanitakse välja ehitada jahisadam, selgub Tallinna linnaplaneerimisameti kodulehelt. Linnavalitsus algatab sel nädalal planeeritava maa-ala detailplaneeringu.

Detailplaneeringu algatamsiega algatatakse linnavalitsuses ka keskkonna mõjude hindamisega lähiümbruskonnale.

Detailplaneeringu algataja on Vironia Keskus OÜ. Arendaja esindaja Kenneth Karpov viibis hetkel puhkusel, kuid märkis lühidalt Ehitusuudistele, et tegemist alles algusega ning võimalik, et 5-6 aastase projektiga.

Nii kogu linna kui ka antud piirkonna arengu huvides on olemasoleva sadama baasil plaanitakse välja arendada toimiv atraktiivne jahtklubi kompleks, mis on võimalikult suures mahus avatud avalikkusele, seisab kirjas alusdokumentides.

"Kompleksi majanduslikuks toimimiseks tuleb luua võimalused jahisadama väljaehitamiseks koos vajalike teenustega. Selleks tuleb rajada akvatooriumiga sadamaosa ning püstitada vajalikus mahus hoone. Selle järgi on olemasolevast kaist kagusse kavandatud 3,5 m sügavune akvatooriumi kuni 120 sildumiskohaga. Väljavõetav pinnas on ettepaneku järgi paigutatud täitealaks kõrgusega 2,3 m. Eskiislahenduse järgi on kavas täiteala kujundada avalikuks ruumiks haljastuse, istumisvõimaluste jm atraktsioonidega. Sadama toimimiseks vajalikud teenused on kavas paigutada hoonesse, mis asub tänase hoonega võrreldes mere pool, Ranna teest eemal ning on laiendatud nii edela kui ka loodesuunas. Hoone arhitektuur peab olema kaasaegne ja kõrgetasemeline. Hoone väliskujunduses tuleb kasutada kvaliteetseid materjale, mis tagavad hoone õhulise ilme ja ümbruskonnaga sulandumise," seisab planeeringu seletuskirjas

Sadamaosa on eskiisi tasandil välja töötanud OÜ Estkonsult. 

Merivälja sadama eskiisprojekt
Meriväljale plaanitakse tulevikus rajada olemasoleva muuli alale moodsat...

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed