Eventus ehitab Lasnamäele logistika- ja tööstuspargi

Priisle logistika- ja tööstuspark
Priisle logistika- ja tööstuspark

Esialgsetel andmetel alustab Eventus Ehitus OÜ Lasnamäele Priisle Äripargi ehitust. Äripargi arendaja Hammerhead OÜ plaanib 3,1 hektarile rajada kokku ligi 22 000 ruutmeetrit uusi lao- ja tööstuspindasid koos büroo- ja esindusruumidega.

Äripargi ehituse esimese etapi ehitusmaksumuseks on plaanitud ca 2,5 miljonit eurot. Hammerhead OÜ juhatuse liige Allan Kool ütles ehitusuudistele, et hind ei sisalda taristu ja alajaama ehitusmaksumust. "Kokku on kogu alal kinnistuid neli ja investeeringud tarisuehitusele sõltuvad kinnistute suurustest," lisas Kool.

Äripargi esimese etapi täpne ehituse algus ei ole veel selge, sest oodatakse veel ehitusloa järgi, kuid Kooli sõnul ollakse optimistlikult ning kui ehitusluba enne suve kätte saadakse valmib esimene hoone selle aasta lõpus või 2016. aasta jaanuaris. "Kui ehitusluba nüüd viibib, siis saame esimese etapi ehitusega valmis järgmise aasta esimestel kuudel," märkis Kool.

Äripargi esimese etapi hoone projekteerijaks on Ivo Rebane Guru Projekt OÜ-st. Ehitusjärelvalve osas veel Kooli sõnul lepingut ei ole.

Et kogu ala hõlmab nelja erinevat krunti, siis Kooli sõnul hakatakse teistele kruntidele ehitama esimesel võimalusel, kui rentnikud on leitud. "Kui vähemalt 50% on esimene osa üürnikega kaetud, hakkame kohe projekteerima järgmist etappi," rääkis Kool.

Miinimumkriteeriumitele pole mõtet ehitada

Kool ütles, et iga uue arendusprojekti juures on eeltöö üks olulisemaid etappe: milliseid lahendusi ja materjale kasutatakse, et hooned oleksid vastupidavad ja vastaksid rentnike ootustele.

„Energiatõhusus on tänapäeval üks olulisemaid märksõnu. Uuenduslikud lahendused lubavad hoonete tehnosüsteeme järjest efektiivsemaks muuta, vähendades kütmisele ja jahutamisele kuluvat energiat. Näiteks kõik äripargi kontori- ja laopinnad on eraldi köetavad ja eraldi ventileeritavad, seega saab iga üüripinna kasutaja ise valida oma ruumide sisetemperatuuri ja õhuvahetuse, mis on rentnike jaoks kindlasti argumendiks,“ rääkis Kool. "Miinimumnõuetele lahendusi pole enam mõtet teha, sest hinnavahe ei ole enam nii suur."

Priisle Äripargi hoonete katustele paigaldatakse aga päiksepaneelid, mis võimaldavad saadavat energiat kasutada hoone igapäevase energiavajaduse katmiseks „See aitab kokku hoida elektrienergiale tehtavaid kulutusi ja vähendada nii arendaja kui rentnike ökoloogilist jalajälge,“ lisas Kool.

Galerii

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed