SRV hakkab ehitama Helsingisse kõrghooneid

Eskiis SRV projektist REDI
Eskiis SRV projektist REDI

Soome SRV alustas Helsingis kesklinna sadama reisiterminalide vahetusse lähedusse plaanitud kõrghoonetega arendusprojekti REDI realiseerimisega. Arenduse kogumaksumust hinnatakse üle miljardi euro. Kogu arendus valmib aastaks 2013.

Helsingisse ei ole lubatud varasemalt kõrghooneid ehitada. Ent olukord on muutunud, mille tulemusena kerkivad põhjanaabrite pealinna panoraami kuus tornmaja. Seda nimetatakse hetkel suurimaks Soome linnaehituse projekiks.

SRV on sõlminud esimeseks etapiks juba 390 miljoni euro väärtuses lepinguid. Tornide aumistel korrustel hakkavad asuma kaubanduspinnad ning nende peal korterid. Lisaks rajatakse piirkonda ka parkimismajad ning vastav taristu.

REDI on tehniliselt väga nõudlik ja unikaalne projekt. Projekti teostamiseks on ettevõtte sõnul kaasatud mitmeid partnereid, kelle hulgas on üjeks juhtivpartneriks arhitektuuribüroo Helin & Co. 

Tornelamutesse saab kortereid 1200. Esimese tornelamuga plaanitakse valmis saada 2018. aastal ja teisega 2019. aastal. Tornide ehitusega alustatakse järgmisel aastal. Lõpptähtaeg kogu projekti valmimise osas on ettevõte endale seadnud 2023. 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed