YIT sai Helsingis miljardiprojekti

YIT kolme kvartali projekt Helsingis Pasilas
YIT kolme kvartali projekt Helsingis Pasilas

Soome YIT sai Helsingis suurprojekti alustamisele rohelise tule, kui Helsingi linnavolikogu kinnitas 2015. aasta jaanuaris Pasila piirkonna detailplaneeringu. Kaebuse esitamise tähtaeg möödus 2. märtsil. Kolme kvartali ehitamine on plaanitud 10-le aastale ning projekti väärtuseks on hinnatud umber miljard eurot.

YIT jätkab julgelt peale kaebuste esitamise tähtaja kukkumist Helsingisse plaanitud Triple projekti elluviimist vastavalt plaanidele. Lähemate tegevuste juurde kuulub ehitusloa taotlus, mille ettevõte loodab kätte saada juunis, peale mida alustatakse ka esimese etapi mahukama ehitustegevusega.

YIT hinnangul on Helsingi linnavalitsusega koostöö sujunud kenasti, mille tulemusena saab ehitustegevusega alustada plaanitust varem. Ettevõtte sõnul on investorite ning potentsiaalsete üürnike huvi julgustav.

Helsingisse Kesk-Pasilasse ehitatatav Triple-projekt on kolme kvartalit hõlmav arendusprojekt, kuhu ehitatakse kaubanduskeskused, bürood, hotellid ja korterelamud. YIT läheneb kogu projektile etapiviisiliselt. Ettevõte on valmis kogu projekti ehitama valmis ka varem, juhul kui turuolukord seda nõuab.

Galerii

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed