Suvel selgub Kopli liinide arendaja

Kopli liinide detailplaneering
Kopli liinide detailplaneering

Eelmine aasta luhtunud katse Kopli liinide ala arendusprojekti käimalükkamiseks luhtus. Toona jäi Briti investoril takistuseks juriidiline piirang. Sel kevadel on edukalt läbinud esimese vooru kaks pakkujat, OÜ Fund Ehitus ja Pro Kapital Grupp, kelle seast selgub enampakkumuse võitja juunis.

Kopli liinide võõrandamiseks moodustatud komisjon on kutsunud finaali jäänud osalejad läbirääkimistele. Pärast läbirääkimiste lõppu vormistab kumbki pakkuja oma lõpliku pakkumuse kinnistute ostuhinna ja kõigi lisatingimuste kohta.

Edukaks pakkumiseks tunnistatakse pakkumine, mis saab kõigi hindamise kriteeriumide alusel kõige rohkem väärtuspunkte. Müügileping sõlmitakse isikuga, kelle pakkumise on linnavalitsus tunnistanud parimaks, arvestades nii kehtestatud lisatingimusi kui ka pakutud hinda. Otsust on oodata juuni algul. 

Kopli liinide arenduse eesmärk

Linns oovib leida Kopli liinide maa-alale arendaja, kes ehitab välja sealse elamuala koos elamuala teenindamiseks vajaliku taristuga - kanalisatsiooni- ja veetrassid, tänavad, spordiväljakud, haljasalad jms. Arendaja peab alale kavandama ja välja ehitama ka avalikult kasutatava rannapromenaadi ja rannapargi ning ranna ja hoonete vahelisele alale spordi- ja mänguväljakud, koerte jalutusalad jms.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed