• 19.02.15, 10:35
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Saaremaale kerkivad energiatõhusad korterelamud

Kunagise teenindushoone platsile plaanitakse ehitada kompaktsed korterelamud, mis on liginullenergiahooned ehk energiatõhusad ja taastuvenergia-tehnoloogiliste lahendustega, kirjutab Saarte Hääl.
Saaremaale kerkivad energiatõhusad korterelamud
  • Foto: Asum Arhitektid
Arhitekt Hannes Koppel Asum Arhitektid OÜ-st ütles, et eesmärk on kasutada energiatõhusaid insenertehnilisi lahendusi, kirjutab leht.
“Saaks projekteerida kortermajad, kus olulist kommunaalkulu tavapärases mõistes ei teki,” selgitas Koppel. Õige arhitektuurse lahenduse korral miinimumini viidud energiatarbe kataksid soojuspumbad ning pumpade töös hoidmiseks vajaliku energia aitavad toota fassaadidele lisatud päikesepaneelid, vihmavett kasutatakse tarbeveena. Valmiva korterelamu lähteülesanne on ehitada energiavõrgust sõltumatu hoone ning hoida madalal ka halduskulusid.
Faktid projekti kohta
Asukoht: Pikk tänav 26, KuressaareKrundi suurus: 6731 m²Lubatud suurim ehitusalune pind 2240 m²68 parkimiskohta ehk iga korteri jaoks üksHoonete maksimaalne lubatud kõrgus 13,1 mPika tänavaga piirnevatel hoonetel kuni 10,4 meetrit.
Arhitekti sõnul on projekti puhul Eesti tegemist tehniliselt värske lähenemisega ja nendib, et põhjamaades ja isegi Eestis nn roheliste lahendustega hooneid juba leidub. Koppel toob välja ka Tallinnas Sõpruse puiesteel valminud Sõpruse 157 ärihoone. Koppeli hinnangul jalgratta leiutamist ei tule, sest analoogilised lahendused paljudes kohtades juba toimivad.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Koppel märkis, et energiatõhusate hoonete rajamine on tänapäeval juba ehitusstandardiks muutumas ja ei ole kaugel aeg, kui madalamate standarditega maju enam ehitada ei tohi ja vanade harjumustega projekteerida pole enam mõtet.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:46
Kuidas muudab uus isolatsiooniplaat fassaadi paigaldamise kiiremaks ja säästlikumaks?"
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele