Saaremaale kerkivad energiatõhusad korterelamud

Eskiis projektist
Eskiis projektist

Kunagise teenindushoone platsile plaanitakse ehitada kompaktsed korterelamud, mis on liginullenergiahooned ehk energiatõhusad ja taastuvenergia-tehnoloogiliste lahendustega, kirjutab Saarte Hääl.

Arhitekt Hannes Koppel Asum Arhitektid OÜ-st ütles, et eesmärk on kasutada energiatõhusaid insenertehnilisi lahendusi, kirjutab leht.

“Saaks projekteerida kortermajad, kus olulist kommunaalkulu tavapärases mõistes ei teki,” selgitas Koppel. Õige arhitektuurse lahenduse korral miinimumini viidud energiatarbe kataksid soojuspumbad ning pumpade töös hoidmiseks vajaliku energia aitavad toota fassaadidele lisatud päikesepaneelid, vihmavett kasutatakse tarbeveena. Valmiva korterelamu lähteülesanne on ehitada energiavõrgust sõltumatu hoone ning hoida madalal ka halduskulusid.

Arhitekti sõnul on projekti puhul Eesti tegemist tehniliselt värske lähenemisega ja nendib, et põhjamaades ja isegi Eestis nn roheliste lahendustega hooneid juba leidub. Koppel toob välja ka Tallinnas Sõpruse puiesteel valminud Sõpruse 157 ärihoone. Koppeli hinnangul jalgratta leiutamist ei tule, sest analoogilised lahendused paljudes kohtades juba toimivad.

Koppel märkis, et energiatõhusate hoonete rajamine on tänapäeval juba ehitusstandardiks muutumas ja ei ole kaugel aeg, kui madalamate standarditega maju enam ehitada ei tohi ja vanade harjumustega projekteerida pole enam mõtet.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed