Liginullenergiahoonete nõuded Euroopas

Tallinna Tehnikaülikooli professor Jarek Kurnitski
Tallinna Tehnikaülikooli professor Jarek Kurnitski

Euroopa liginullenergiahotellide projekt neZEH kogus kokku liikmesriikide rahvuslikud liginulli nõuded. Kümme olemasolevat definitsiooni osutusid väga erinevaks nii sisult kui ka ambitsioonikuselt. Nendest kõik ei põhinenud primaarenergial ehk energiatõhususarvul ja numbrilised nõuded 20 ja 200 kWh/m2 a vahel ei võimalda mõtestatud võrdlust. Tekkinud olukord kutsub looma Euroopa tasemel juhiseid ja näitab arvutusmetoodika põhialuste harmoniseerimise vajadust.

Kuluoptimaalse energiatõhususe taseme arvutused Euroopa määruse [1] metoodikaga tehti kõikides liikmesriikides 2012.–2013. aastal ning neid avalikustatud tulemusi on arutatud ka hoonete energiatõhususe direktiivi EPBD implementeerimist jälgival Concerted Actioni koosolekutel. Nende arvutuste mõte oli leida lahendused, mis tagavad minimaalsed kulud 30 ja 20 aasta elutsükli jooksul vastavalt

Täispikkuses näevad seda lugu tellijad

Loe esimesel kuul Ehitusuudiseid tutvumishinnaga 1 euro*

Automaatselt pikeneva Ehitusuudiste digitellimusega saate ligipääsu kogu tellijatele mõeldud sisule – kõikidele artiklitele, sh ehitusvaldkonna edetabelitele, erilehtedele ja ajakirjale Ehitaja.

* Prooviperioodi möödumisel rakendub Digitellija erihind 9.90 eurot kuus

Muude makseviiside kasutamiseks uurige lähemalt siit.

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed