OEG juht: Hiltoni ehitus on kui tekisikutamine

Olympic Entertainment Groupi (OEG) juhatuse esimees Madis Jääger rääkis finantskonverentsil BIG4, et Hiltoni hotelli ehitus kulgeb graafiku järgi. Väljakutse on erinevate osapooltega lõpplahenduste leidmine. 

"Kui OEG seni on hakanud ehitama ülikonda ümber nööbi ehk kasiinot olemasolevasse hotelli, siis Hiltoniga teeme vastupidi. Ma usun, et see toimib paremini," rääkis Jääger.

Jääger kirjeldas, et Hiltoni hotelli ehitust võib kirjeldada, kui teki sikutamist luksushotelli toa voodile. Jääger tõi välja, et sellise objekti puhul tuli lahendada päris paljude osapoolte (loe tekisikutajate) soovidega:

- Arhitekt tahab teha monumenti
- Sisekujundaja tahab endale reklaamikataloogi
- Operaator tahab rohkem kellasid-vilesid
- Ehitaja tahab kasumit teenida
- Investor tahab mõistlikku tootlust.

Jäägrit pani imestama, et kohtudes sisearhitektidega ei kohatud ühtegi pakkujat, kes oleks end müünud end lausega "Kujutage ette, et mulle on arvet 700 eurot ruutmeetri kohta ja ma teen selle 650ne eest."

Hetkel on alustatud näidistubade ehitamisega. Näidistubade ehitusega plaanitakse paljud küsimused juba varakult lahendada, mis annab selgemad vastused eelkirjeldatud kõikidele osapooltele. Jääger pidas oluliseks just koostööd, et "sikutatud tekk" oleks hiljem sile ja sirge igast küljest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed