Ausad ehitajad kantakse nimekirja

Eesti Ehitusettevõtjate Liit teatas, et avas tunnustatud ehitusettevõtjate internetipõhise nimekirja - TEAN, kirjutab Äripäev.

Tunnustatud ehitusettevõtjate ametlik nimekiri on loodud ehitusettevõtjatele riigihangetel osalemise hõlbustamiseks, aga ka ausate ja tunnustatud ehitusettevõtete laialdasemaks esitlemiseks erasektoris, selgitas Eesti Ehitusettevõtjate Liidu (EEEL) tegevjuht Indrek Peterson.

Ehitusettevõtja nimekirjas olemine tõendab avaliku sektori hankija jaoks ehitusettevõtja võimekust täita riigihangete seaduses sätestatud tingimusi. Samuti võimaldab nimekiri erasektori ehitustellijail leida usaldusväärne partner, kellel on ehitamiseks vajalikud pädevused ja majanduslik võimekus ning kes oma toimingutes jälgib head ehitustava.

„TEAN nimekirjaga liitumine on vabatahtlik, kuid hõlbustab tunduvalt ehitusettevõtja osalemist nii riigi- kui erasektori ehitushangetel. Nimekirjas sisalduvate andmete käideldavuse, tervikluse ja konfidentsiaalsuse tagamiseks rakendab nimekirja pidaja vastavaid organisatsioonilisi, füüsilisi ja infotehnoloogilisi turvameetmeid,“ ütles Peterson.

Tunnustatud ehitusettevõtjate nimekirja TEAN leiab veebiaadressilt  teaneeel.ee

Nimekirjaga on juba liitunud AS Merko Ehitus Eesti, AS Restor ja OÜ Fund Ehitus.

Nimekirja pidaja on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi volitusel Eesti Ehitusettevõtjate Liit (EEEL).

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed