Atko rajab üle miljonilise uue bussipargi ja hoolduskeskuse

Autobussikontsern AS Atko ostis Lasnamäele Paneeli tänavale suure hoonestatud kinnistu ja rajab sinna endale juhtimis- ja hoolduskeskuse.

Tehingut nõustanud 1Partner Kinnisvara konsultandi Juha Ajakaineni sõnul on lepingu täpne maht konfidentsiaalne, kuid jääb pooleteise miljoni euro suurusjärku. “Praegu on krundil 2700-ruutmeetrit heas korras hooneid, kuhu peale ümberkorraldusi tuleb dispetšerikeskus, bussijuhtide ruumid ning lisaks ehitatakse juurde hoolduskeskus ja pesula busside hoidmiseks ja teenindamiseks,” ütles Ajakainen.

Juha Ajakaineni sõnul on suure mahuga ärikinnisvara Tallinnas keeruline leida ning mitmed kliendid otsivad juba aastaid sobivat pinda. “Atkole otsisime sobivat lahendust üle aasta,” ütles Ajakainen ja lisas, et üldise statistika kohaselt tehakse suuri tehinguid järjest enam ja ka pank annab praegu küllalt hästi ja odava intressiga laenu.

“Kuna riigi ehitustellimus on vähenenud, siis on ka ehitushinnad langenud ja tasub kaaluda ise ehitamist, kui sobivat pinda ei leia,” ütles Ajakainen.

Atko uus bussipark asub Lasnamäel 1,3-hektarilisel krundil aadressil Paneeli 4d. Kompleks hõlmab 1000-ruutmeetrist büroohoonet, kaht kokku 1500-ruutmeetrist tootmishoonet ning laohalli.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed