EPBL kuulutas välja konkursi: Aasta ehitusprojekt 2013

Aasta tagasi toimus konkurss Aasta ehitusprojekt 2012, mille võitjaks osutus Lennusadam ja KOKO arhitektid peaprojekteerijana.

Aasta ehitusprojekt 2013 konkursiga soovime jätkata alustatut ja taas kaasa aidata ehituskonsultatsiooniteenuste (ehitusliku projekteerimise) kvaliteedi, ehituskonsultatsioonibüroode (projekteerimisettevõtjate) maine ja tellijate teadlikkuse tõusule.

Igaüks võib esitada konkursile  ehitisi (hooneid ja rajatisi), mis on Eesti ettevõtte poolt projekteeritud ning valmis ehitatud ja tellijale üle antud aastal 2013. Konkursile võivad töid esitada nii era- kui juriidilised isikud.
 
Hinnatakse ehitusprojekti terviklikkust ja realiseeritud lõpptulemust ning tunnustatakse projekteerijat.
 
Kirjalikke ettepanekuid kandidaatide kohta võetakse vastu alates 01.12.13 kuni 31.01.2014

Konkursi tingimusi ja esitamiseks sobiva ankeedi saab alla laadida Eesti Projektbüroode Liidu (EPBL) koduleheküljelt.  Ankeedile tuleb lisada objekti tutvustavat ning esitamist põhjendavat materjali.
 
Aasta Ehitusprojekt 2013
Konkursi tingimused

1. Konkursi eesmärgiks on leida ja esile tõsta ehitisi, mis on projekteeritud ja ehitatud hea ehitustava kohaselt lähtudes lõpptarbija vajadustest. Hea ehitis saab alguse heast koostööst tellija ja ehituskonsultandi (projekteerija) vahel, mille tulemusena valmib professionaalselt koostatud ehitusprojekt.
 
2. Igaüks võib esitada konkursile  ehitisi (hooneid ja rajatisi), mis on Eesti ettevõtte poolt projekteeritud. Ehitis on valmis ehitatud ja tellijale üle antud aastal 2013. Konkursile võivad töid esitada nii era- kui juriidilised isikud.
 
3. Hinnatakse projekti terviklikkust (esteetilist sobivust ümbritsevasse keskkonda,  funktsionaalsust, ökonoomsust, objekti projekteerimise professionaalsust, kvaliteeti ja innovaatilisust ning teisi asjaolusid, mis konkreetse ehitise puhul lõpptarbija jaoks olulised on) ja realiseeritud lõpptulemust. Seeläbi soovib konkurss kaasa aidata ehituskonsultatsiooniteenuste (ehitusliku projekteerimise) kvaliteedi, ehituskonsultatsioonibüroode (projekteerimisettevõtjate) maine ja tellijate teadlikkuse tõusule.
 
3. Võidab Eesti arhitekti- või inseneribüroo poolt projekteeritud ehitis, mis kõige paremini vastab punktides 1,2 ja 3 nimetatud tingimustele.
 
5. Konkursi korraldab Eesti Projektbüroode Liit (EPBL).
 
6. Þürii (EPBL juhatus) teeb esitatud projektide hulgast eelvaliku ja esitab kuni 5 nominenti EPBL liikmetele valiku tegemiseks. Esitatud nominentide hulgast valib EPBL liikmeskond Aasta Ehitusprojekti 2013, andes oma hääle parimale terviklahendusele.

7. Tunnustatakse ehituskonsultanti (projekteerijat). Vääriliste objektide puudumisel võib þürii konkursi nurjunuks tunnistada. Þürii saab konkursi nurjunuks tunnistada, kui selle poolt on 3/4 þürii liikmetest.

8. Konkurss on avalik, avalikustamise viisid otsustab korraldaja.
 
9.Konkursi keel on eesti keel

10. Konkurss algab 01.12.2013. Konkursi tingimusi ja esituseks sobiva ankeedi saab alla laadida Eesti Projektbüroode Liidu (EPBL) koduleheküljelt aadressilwww.epbl.ee.  Ankeedile tuleb lisada objekti tutvustavat ning esitamist põhjendavat materjali (vabas vormis tekst A4 blanketil, plaanid, vaated, asendiplaan, fotod)

11. Tööde esitamine lõpeb 31.01.2014. Võitja kuulutatakse välja 2014 a. kevadel.
 
12. Konkursi tingimuste muutmise otsustab korraldaja.

Osale arutelus

  • Ehitusuudised.ee toimetus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed