Autor: Marta Jaakson • 25. november 2013

Toomas Annus: nõukogu liige soovahetuse operatsioonile

Merko Ehituse nõukogu esimees Toomas Annus saadaks ühe nõukogu liikmeist sookvoodi täitmiseks soovahetusoperatsioonile ning leiab, et haigekassa võiks seda finantseerida.

"Ma arvan, et meil üks nõukogu liige suunatakse soovahetusoperatsioonile," kommenteeris ta Euroopa Parlamendis toetuse leidnud nõuet, et börsil noteeritud ettevõtete nõukogudesse peab vähemalt 40 protsenti naisi kuuluma. Annus lisas, et haigekassa võiks soovahetuse operatsiooni finantseerida.

Annus märkis, et on imelik kedagi nõukogust minema lüüa vaid sellepärast, et ta pole naine. Seda, miks naiste osakaal nõukogudes täna on madal, Annus öelda ei osanud.

"Arvan, et naiste osakaal läheb kõvasti paremaks siis, kui mehed hakkavad sünnitama ja soovahetus, seda võiks haigekassa finantseerida, siis oleks lihtsam," kommenteeris Annus.

Eelmisel kolmapäeval toimunud hääletusel toetas Euroopa parlament muudatusi, mille kohaselt ELi börsidel noteeritud ettevõtted peaks sisse seadma läbipaistvad töölevõtmise protseduurid, et aastaks 2020 oleks naiste esindatus tegevjuhtkonda mittekuuluvate juhtorgani liikmete seas vähemalt 40%.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688