Maanteeameti tellimusel sai valmis uuring betoonakatetega teede sobivusest Eestisse. Uuringu teostas Ramboll Eesti AS. Ehitusuudised.ee toob välja peamised betoonteede poolt ja vastu argumendid.
Maanteeameti poolt tellitud uuringu peamine eesmärk oli oli välja selgitada, kas Eestis on majanduslikult tasuv ehitada betoonkattega teid ning leida tasuvusele vastav liiklussageduse piir.
Selleks uuriti Soome, Rootsi ja Norra viimaste aastakümnete kogemust betoonteede ehituse ja hoolde vallas, mida dimensioneeriti Eesti kohalikele oludele ning võrreldi asfaltbetoonist katendikonstruktsiooni ehitus- ja hooldekuludega 40-aastasel perioodil.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Uuringu kõikide tulemustega saad tutvuda
SIITAllikas: Rambboll Eesti AS
Seotud lood
Betoonteed ei muutu Eestis majanduslikult mõistlikuks, kuniks ei hakata oluliselt tugevamaid asfaltkattefa teid projekteerima, kirjutab tänane Äripäev.
Veetrasside ja -seadmete paigaldusel ei sõltu tulemus ainult materjalidest, vaid ka sellest, kuidas neid päris tööolukordades kasutatakse. Kui erinevad süsteemid ja tootjad objektil kokku saavad, tekivad sageli nüansid, mida standardlahendused ei kata. Sellele vastuseks on terviklahendus, mis ühendab materjalid, tehnilise toe ja praktilised koolitused, kus mängitakse läbi reaalseid tööolukordi.