Nukuteatris lõppes juurdeehituse arhitektuurikonkurss

Esikoha vääriliseks tunnistatud töö „Nagu teile meeldib“ autorid on firma OÜ Karisma Arhitektid esindajad Risto Parve, Kai Süda, Diana Taalfeld ja Kristo Kaskpeit.

Tallinnas Nunne tn 8, Lai tn 1 / Nunne tn asuva teatrihoone juurdeehituse suuruseks on kavandatud ligi 1/3 praeguste hoonete kogumahust.

Uus teatrisaal peaks mahutama soovituslikult 500 istekohta. Lisaks kavandatakse juurde ehitada tehnilised kütte- ja ventilatsiooniruumid ning laoruumid valgustajatele, helitehnikutele ning videotehnikutele. Samuti on kavas rajada väliterrass ning paigaldada lift erivajadustega inimestele nii muuseumisse kui saalidesse.

Þürii hindas võistlustööde juures ruumide paigutust vastavalt hoone kasutusfunktsioonile, energiasäästlikkust ja ekspluatatsioonikulusid, ehituslikku ökonoomsust, kulusid, arhitektuurset lahendust ja sobivust linnaruumi.

Arhitektuurikonkursi paremusjärjestus:

1. koht – „Nagu Teile Meeldib“
OÜ Karisma Arhitektid
Autorid: Risto Parve, Kai Süda, Diana Taalfeld ja Kristo Kaskpeit

2. koht – „Mimikri“
OÜ Stuudio
Autor: Villem Tomiste

3. koht – „Aed“
OÜ Salto AB
Autorid: Karli Luik, Ralf Lõoke ja Maarja Kask

Ergutuspreemia – „Klaabu“
OÜ Doomino Arhitektid
Autor: Pelle-Sten Viiburg

Ergutuspreemia – „Vurr“
OÜ Kuu
Autor: Joel Kopli

Esimese koha töö sai preemiaks 8000 eurot, teine koht 6000 eurot ja kolmanda koha töö 4000 eurot. Lisaks määrati 2000eurosed ergutuspreemiad võistlustöödele „Klaabu“ ja „Vurr“. Konkursi preemiafond oli 22 000 eurot.

Ideekonkursi eesmärk oli leida parim arhitektuurne ja kasutusfunktsioonile sobiv lahendus nukuteatri juurdeehituse rajamiseks. Konkursile laekus tähtajaks viisteist võistlustööd.

Nukuteatri juurdeehituse projekteerimine kestab aasta ning ehitusprotsess on samuti planeeritud aastale. Kõige optimistlikumate prognooside põhjal valmib teatri hoovihoone 2015. aasta lõpus.

Osale arutelus

  • Ehitusuudised.ee toimetus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed