Merko kasum ületas kõvasti ootuseid

Merko Ehitus teenis I kvartalis oluliselt suurema puhaskasumi isegi kõige optimistlikuma prognoosiga võrreldes.

Merko Ehituse I kvartali puhaskasum kasvas aastaga 0,2 mln eurolt 1,8 miljonile eurole. SEB ootas 0,85 mln eurot, Swedbank 0,2 mln eurot puhaskasumit ja LHV pank 0,1 mln eurost puhaskahjumit.

Käibeks tuli 47,9 mln eurot, mis oli väiksem Swedbanki ja SEB ootusest, kuid suurem LHV panga omast. LHV pank ootab 16,5% käibelangust 39,9 mln eurole, SEB 1,9% kasvu 48,7 mln eurole, Swedbank 48,9 mln eurost käivet.

„Merko ettevõtete esimese kvartali müügitulu oli ootuspärane ning arvestades pikka talveperioodi ületas kasumlikkus mõnevõrra meie ootusi. Kasumlikkust toetas muuhulgas edukas korterite müük kõigi kolme Balti riigi pealinnas,“ kommenteeris tulemusi Merko Ehituse juhatuse esimees Andres Trink.“ Hea meel on sellest, et esimeses kvartalis sõlmisime uusi ehituslepinguid 45 miljoni euro ulatuses, kusjuures suures osas eratellijatega, mis aitab tasakaalustada riigihangete vähenemist tööde portfellis. Lisaks esimesele kvartalile oleme mitu suuremat ehituslepingut kirjutanud alla ka aprillis.“

Väljakutseks jääb kasumlikkuse hoidmine.

Samas näeb Trink, et ehitusvaldkonnas muutuvad uute lepingute pakkumishinnad üha agressiivsemaks, mis survestab ehitustegevuse kasumlikkust tulevikus. "Vaatamata eluasemeturu jätkuvale kosumisele näeme, et korteriarenduse kasumlikkuse edasine kasv on piiratud tulenevalt ehituse ja kinnistute hindade tasemest. Samuti prognoosime endiselt, et uute riigihangete maht võib teisel poolaastal väheneda, mis omakorda võib mõjutada 2014. aasta tööde mahtu," ütles Trink. 

Teostamata tööd kasvasid aastaga 189 mln eurolt 193 miljonile.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed