Autor: Kadri Põlendik • 2. mai 2013

Pihlapuu: olulisem probleem ehituses on nõrk eeltöö

“Mina ei muretseks tööjõu kallinemise pärast. Minu meelest on koer mujale maetud,” leidis Vesiroos OÜ juht Riho Pihlapuu, kes peab olulisemaks tellija teadlikkuse tõstmist, kirjutab 2. mai Äripäev.

Pihlapuu märkis, et kõik hakkab peale sellest, kui kvaliteetselt on tehtud projekt, mille järgi ehitama hakatakse. Tema sõnul on oluline, et ei tellitaks vaid eelprojekti ja äärmisel juhul ka põhiprojekti, vaid et nii eel-, põhi- kui ka tööprojekt oleks tellijal tehtud. Pihlapuu hinnangul on selliseid hinnapakkumisi, kus on tehtud tööprojekt, alla 50%.

“Ehituse käigus hakatakse alles tehnilisi küsimusi lahendama ja minu meelest seal kaotatakse hästi palju raha,” tähendas Pihlapuu, kuid lisas, et asi on tasapisi paremaks läinud.

Olulise probleemina mainis ta ka projekteerija vastutust, mis ei ole tema hinnangul praegu ehitusseaduses hästi lahti kirjutatud ning liiga palju vastutust on pandud ehitusplatsi peale.

Pihlapuu meenutas Äripäeva seminari “Kuidas muuta ehitussektor 4 korda efektiivsemaks”, kus toodi välja, et objektil saab inimene tööd teha 40% tööajast, 30% ta liigub ja 30% ootab. “Kui inimene töötaks 60%, siis on võimalik ka paremat palka maksta,” leidis Pihlapuu.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785