ERI Kinnisvara: üürihinda hakkavad määrama eksperdid

ERI Kinnisvara toob esmakordselt hindamisturule üürihinna määramise teenuse, mille käigus koostatakse eksperthinnang, mis määrab ära tulu objekti välja üürimisel.

„See annab vara omanikule võimaluse senisest täpsemalt planeerida oma tulubaasi, samuti võtta aluseks kokkulepetes nii kaasomanike kui üürnikega, lisaks on antud hinnang vajalik vaidluste lahendamisel“, ütles ERI Kinnisvara tegevjuht Andres Teder.

„Kui varasemalt oleme seda teenust, ametliku nimega tururendi määramist, teostanud vaid kohtuvaidluste raames, siis kasvava nõudluse tingimustes oleme valmis pakkuma tururendi määramise teenust kõigile huvilistele,“ lisas Teder.

Tururendi määramise aruanne vormistatakse eksperthinnanguna ja vastavuses Eesti varade hindamisstandardi EVS 875 nõuetega.

Korterite tururendi määramine põhineb tehingute andmebaasil, ERI Kinnisvara koostatavatel korterite üürimonitooringul ja büroohoonete monitooringul. Kuna näiteks korterite üürimonitooring sisaldab ka minevikutehinguid, siis on võimalik määrata tururenti ka tagantjärele.

Mis on tururent?

"Tururent on renditasu, mida vara kõige tõenäolisemalt vabal turul teeniks. Tururent on leitav võrreldavate varade eest tasutud või küsitud renditasude analüüsi teel.  Tururent sõltub turusituatsioonist ja vara konkurentsivõimest turul ning võib majandusliku eluea jooksul korduvalt muutuda."

                                                                       Allikas: ERI Kinnisvara

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed