E-betoonelement osaleb Soome tunneliprojektis

E-Betoonelement on osaline Soome suures raudteeehituse projektis, mis ühendab põhjanaabrite pealinna Vantaa lennujaamaga. Tehingu hinna jätab betoonitootja saladuseks, märkides, et see jääb 1 ja 5 miljoni euro vahele.

“E-Betoonelemendile on tehing mitmeski mõttes märkimisväärne,” rääkis E-Betoonelemendi juht Vaido Leosk. “Tegu on suure projekti ja pikaajalise tootmisega,” selgitas ta ja lisas, et see võimaldab tasakaalustada tootmist. Leping sõlmiti eelmise aasta detsembris ja tööd kestavad ligikaudu aasta.

Leoski arvates teadvustab Soome ehitus- ja elemenditootmise sektor Eestist paremini ühtlase tootmisvoo mõju üldisele efektiivsusele. “Eesti turu projektid on tihti väga kokkusurutud tähtaegadega ja pingelised ega võimalda tootmist optimaalselt kasutada,” märkis ta.

“Tegu on infrastruktuuri projektiga. E-Betoonelement ei ole infrastruktuuri-projektidele Soome varem elemente tarninud,” rääkis Leosk. E-Betoonelemendi jaoks on sisuliselt tegemist ka uue tootega. “Usun, et selle projekti kogemused leiavad rakendamist ka tuleviku tunneliprojektides nii Eestis kui ka Soomes,” ütles Leosk.

Helsingi-Vantaa lennujaama raudtee valmib 2015. aastaks ja selle ehitamine maksab 675 miljonit eurot. Algselt hinnati lennujaama viiva metroo maksu museks 655 miljonit eurot.

Loe pikemalt 21. märtsi Äripäeva paberlehest.

Osale arutelus

  • Inga Jakobson

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed