Nordecon kaalub Tivoli Arenduse vastu kahjunõuet

Eelmise aasta mais teatas Nordecon, et on sõlminud ligi 130 miljoni eurose lepingu, et ehitada valmis Tallinnas mere äärse ala elamuarenduse. Projekt on peatunud ning Nordecon kaalub kahjunõuet.

"Arco Vara AS poolt avaldatud info ei vasta tõele. Tivoli Arendus OÜ on küll saatnud Nordecon ASile töövõtulepingu ülesütlemise avalduse, kuid avaldusel pole õiguslikku alust. See rajaneb valedele väidetele ega ole seega kehtiv. Nordecon AS ei ole rikkunud Tivoli Arendus OÜga sõlmitud töövõtulepingut. Tegelikkuses on Tivoli Arendus OÜ sattunud majanduslikesse raskustesse, ei ole suutnud täita oma lepingulisi kohustusi Nordecon ASi ees," seisab Nordeconi börsiteates. Nordeconi hinnangul pole Tivoli Arednuse OÜ suutnud tagada ehitusloa saamist, mille tõttu kogu projekti teostamine kokkulepitud mahus ja ajagraafikus on takerdunud ning on muuhulgas korduvalt hilinenud seni tehtud töö eest esitatud arvete tasumisel ning üritab nüüd vahendeid valimata endale koormavast lepingust vabaneda alusetuid ettekäändeid otsides.

"Nordecon AS kaalub töövõtulepingust taganemist ja tekitatud kahju ulatuses nõude esitamist Tivoli Arendus OÜ vastu," teatab Nordecon

Nordecon AS ja Tivoli Arendus OÜ sõlmisid eelmise aasta mai kuus lepingu korterelamute ja nendega seotud välisrajatiste projekteerimis- ja ehitustööde teostamiseks Tallinna kesklinna piirkonnas. Kokku oli plaanis projekteerida ja valmis ehitada kuus viiekorruselist korterelamut, milles on 146 korterit. Korterelamute suletud brutopinnaks plaaniti ligikaudu 15 000 ruutmeetrit. Ehitustegevus pidi algama 2012. aasta sügisel ning kokku oli projekteerimis- ja ehitustööde kestuseks plaanitud 22 kuud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed