Elinordile määrati pankrotihaldur

Harju maakohus algatas Elinord Ehituse pankrotimenetluse, määrates ajutiseks pankrotihalduriks Kristo Tederi ning jättes kõik kompromissid kinnitamata, kirjutab Äripäev.

"Minuni ei ole veel materjalid jõudnud ning kohus on selle määruse üsna värskelt teinud, millega mind määrati ajutiseks pankrotihalduriks," lausus Teder.

Tederi sõnul pole ta eelnevalt Elinord Ehitusega kokkupuutunud. "Ainult põgusalt, nii palju, kui ajakirjanduse vahendusel on minuni jõudnud. Hakkan nüüd pilti kokku panema, mis seal täpselt on," märkis ta.

Tema sõnul on see ring üsna suur, kes on Elinord Ehituse vastu nõudeid esitanud ning võlgnik vaidleb pankrotiavavalduse vastu. Teder lisas, et määruse eesmärk ongi teha selgeks, milline olukord on ettevõttes. Teder soovib pildi kokku panna kuu aja jooksul.

Kui mõni nädal tagasi arutati maakohtu istungil, kas määrata pankrotihaldur või mitte, oli Elinord Ehituse juht ja üks omanikest Toomas Kaaret kindel, et haldurit ei määrata. Tollel istungil olid hagi esitajateks kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmete paigaldus tegelev OÜ Deandra, puidust uste, akende, aknaluukide ja nende raamide tootmine tegelev Seicom Uksetehas OÜ, lukkude ja hingede tootmisega tegelev Valnes AS, ehitusmaterjalide ja -tarvete jaemüügiga tegelev GK Trade OÜ, keemiatoodete hulgimüügiga tegelev Pintaväri Eesti OÜ, elektriinstallatsiooniga tegelev Alarmnet AS, TV Online OÜ ja ehitusmaterjalide ja -tarvete jaemüügiga tegelev Hörmann Eesti OÜ.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed