ERMi maksumus saab selguse neljapäeval

Selle nädala neljapäeval kukub tähtaeg, et esitada pakkumus uue Eesti Rahva Muuseumi (ERM) ehitustööde teostamiseks. Riigi Kinnisvara poolt on eeldatavaks maksumuseks määratud 59 miljonit eurot.

ERMi uue peahoone suletud netopinnaks on kavandatud 33 854 ruutmeetrit ning hoone ehitushanke eeldatav maksumus on koos käibemaksuga 59 miljonit eurot.

Septembris väljakuulutatud riigihanke puhul kasutatakse avatud hankemenetluse liiki ning edukaks tunnistatakse kõige madalamat hind pakkunud ettevõte või konsortsium. Koos sisustusega on ERMi eeldatav kogumaksumus on koos käibemaksuga 75,69 miljonit eurot.

RKASi eesmärgiks on rajada Eesti Rahva Muuseumile optimaalsete kuludega uus peahoone, mis vastaks igati muuseumi vajadustele, oleks esinduslik, vastaks tänapäevastele energiatõhususe nõuetele ning mille hilisemad ülalpidamise kulud oleks madalad. Uus muuseumihoone peab olema hilisemas ekspluatatsioonis energiasäästlik, kasutatavad ehitusmaterjalid ja tehnoloogilised seadmed peavad olema kvaliteetsed ja ajas kestvad.

Hoone rajamist rahastatakse Kultuurkapitali sihtotstarbelistest toetusest ja RKASi oma- ning laenuvahenditest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed