12. november 2012

ERMi maksumus saab selguse neljapäeval

Selle nädala neljapäeval kukub tähtaeg, et esitada pakkumus uue Eesti Rahva Muuseumi (ERM) ehitustööde teostamiseks. Riigi Kinnisvara poolt on eeldatavaks maksumuseks määratud 59 miljonit eurot.

ERMi uue peahoone suletud netopinnaks on kavandatud 33 854 ruutmeetrit ning hoone ehitushanke eeldatav maksumus on koos käibemaksuga 59 miljonit eurot.

Septembris väljakuulutatud riigihanke puhul kasutatakse avatud hankemenetluse liiki ning edukaks tunnistatakse kõige madalamat hind pakkunud ettevõte või konsortsium. Koos sisustusega on ERMi eeldatav kogumaksumus on koos käibemaksuga 75,69 miljonit eurot.

RKASi eesmärgiks on rajada Eesti Rahva Muuseumile optimaalsete kuludega uus peahoone, mis vastaks igati muuseumi vajadustele, oleks esinduslik, vastaks tänapäevastele energiatõhususe nõuetele ning mille hilisemad ülalpidamise kulud oleks madalad. Uus muuseumihoone peab olema hilisemas ekspluatatsioonis energiasäästlik, kasutatavad ehitusmaterjalid ja tehnoloogilised seadmed peavad olema kvaliteetsed ja ajas kestvad.

Hoone rajamist rahastatakse Kultuurkapitali sihtotstarbelistest toetusest ja RKASi oma- ning laenuvahenditest.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688