Gerli Ramler • 26. juuni 2012
Jaga lugu:

CM: Amhold teostab Helsingi kolme aasta projekteerimistööd

Helsingi linnavalitsus ja Amhold AS sõlmisid 13. juunil raamlepingud 2012.-2014. aastate projekteerimistööde teostamiseks. Tööde üldmaksumus on 12 miljonit eurot. 

„Projekteerimistööd hõlmavad Helsingi linna rekonstrueeritavate ning ehitatavate hoonete insenerisüsteemide ehk kütte-, ventilatsiooni-, jahutuse-, vee-, kanalisatsiooni-, elektri-, nõrkvoolu- ja automaatikasüsteemide ehitusprojektide koostamist. Samuti sisaldavad lepingulised tööd muude inseneritööde teostamist nagu: uuringud, ekspertarvamused, ehitushangete tehnilised kirjeldused, ehitusaja, vastuvõtu ja garantiiaja ülevaatused ning vastavad raportid, hoolduseeskirjad ja teised tellija poolt koostatavad ehitusala tehnilised toimingud ning dokumendid,“ selgitab AS-i Amhold tegevdirektor Arvu Mägi. Sõlmimisel on ehitustarindite projekteerimise leping.

„Projekteerimistööde hangetest võtsid osa enamik Soome tuntud projekteerimisfirmasid,“ sõnab Mägi. Hindamise aluseks olid eelkõige firma ja projekteerimismeeskonna varajasemad referentsid, projektijuhtide ning juhtivspetsialistide kvalifikatsioon. Raamlepingute koosseisus on objektideks koolid, lasteaiad, haiglad, tervisekeskused, administratiivhooned, spordirajatised ja teised Helsingi linna ehitised.

Ehitusprojektide koostamise, ehitustööde juhtimise ja järelevalve ning ekspertiisidega tegelev AS Amhold oli 2011. aastal suurim ehitusala inseneri- ja arhitektiteenuseid eksportiv projekteerimisfirma Eestis. Firmal on käsil Soomes 14, Rootsis 6,  Ugandas 7 ja Eestis 21 projekteerimise, projektijuhtimise ning ehitustööde järelevalve tööd. Projekteerimistööde teostamisele on kaasatud ka üle kümne koostööpartneri ja alltöövõtja.

Foto: AS Amhold
Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee