Ümbrikupalga maksmist ja käibemaksupettusi pannakse toime peamiselt liiduvälistes ettevõtetes. Probleemseimateks on akende ja uste paigaldamisega tegelevad ettevõtted.
Maksu- ja Tolliameti (MTA) tehtud analüüsist võib järeldada, et reeglina on EETLi kuuluvad ettevõtted keskmisest maksukuulekamad. MTA nendib, et väiksemaid maksualaseid eksimusi esineb maksuhalduri hinnanguil ka liidu liikmetel, kuid EETLi avatäidete tooterühma esindajate sõnul nõuavad nad liidu liikmetelt korrektset käitumist ja seeläbi ausa konkurentsikeskkonna toetamist.
Eelmisel nädalal toimus MTA ning Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu (EETLi) avatäidete tooterühma esindajate kohtumine, kius peamiselt räägiti valdkonna ettevõtete maksukuulekusest ja edasisest võimalikust koostööst. Koostöökohana nähti EETLi poolt informatsiooni edastamist võimalike konkurentsikeskkonda rikkuvate ettevõtete osas ja keerukamate menetluste raames toodetele või teenustele eksperthinnangu andmises.
MTA kontakteerub probleemseimate ettevõtetega, et selgitada välja nende majandusnäitajate taseme põhjused ning vajadusel viia läbi kontrollimenetlus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
MTA märgi, et liitu kuulumine peab saama ettevõtete kvaliteedimärgiks, mistõttu on maksuhaldurile oluline toetada erialaliitude tegevust maksuõigusrikkumiste ennetamisel. MTA ja EETLi vahel lepiti kokku samalaadsete kohtumiste regulaarses toimumises.
Seotud lood
Rääkides Eestis valmivate kvaliteetsete uste ja akende tootmisest, ei saa üle ega ümber Haapsalu Uksetehasest. Ent pea 35 aastat järjepidevalt tegutsenud ettevõtte suund oleks võinud olla ka muu, sest esimese tootena valmistati tehases hoopis täispuidust kirst, mis tellimustööna Žiguli 09 katusel Soome sõidutati.