27. aprill 2012

Lottemaa ehitushanke esimene katse ebaõnnestus

Sihtasutus Leiutajateküla teatas, et Lottemaa teemapargi hoonete ja rajatiste ehitustööde hange ebaõnnestus, sest kõik laekunud pakkumused ületasid kavandatud eelarve võimalusi. Tulemas on uus hange.

Konkursile laekus neli pakkumist, kuid porgand võtaks – kuna kõik esitatud pakkumised ületasid Lottemaa rajamiseks kavandatud eelarve võimalusi, otsustati pakkumised tagasi lükata ja korraldada uus riigihange.

SA Leiutajateküla nõukogu esimees Rein Malsubi sõnul käib töö täiendavate hanketingimuste väljatöötamiseks ning uus riigihange kuulutatakse välja lähiajal.

Malsub on siiski optimistlik ning märgib: ”Hetkel püsib projekt algses graafikus ja usume, et saame Lottemaa teemapargi avada 2013. aasta suve alguses nagu plaanitud.“

SA Leiutajateküla, mis hakkab rajatavat Lottemaa teemaparki opereerima, taotles EASilt piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmist 3,2 miljonit eurot toetust. EASi positiivse toetusotsuse kõrval on olemas nii teemapargi ehitusprojekt kui ehitusluba, lisaks on sõlmitud erinevad koostöökokkulepped avaliku ja erasektori esindajatega. Kohe pärast ehitaja leidmist, alustatakse ehitustegevusega võimalikult kiiresti.

Kogupere teemapark Lottemaa tuleb Pärnumaale Tahkuranna valda Reiu randa 12,4 hektari suurusele maa-alale. Maaomaniku, Kaitseliiduga on sõlmitud hoonestusõiguse leping 35 aastaks.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688