30. märts 2012

Katuseliit: huvi katusel asuvate päikesepaneelide vastu on tõusnud

Karuseliidu aseesimehe Erki Loigom sõnul on päikesepaneelide kasvav populaarsus on sundinud tootjaid võtma seda üheks lisateenuseks.

Loigomi sõnul oskavad katusetootjad täna paremini pakkuda lahendusi, mis annavad hoonetele reaalse energiasäästu ja rahalise võidu.

”Selleks on end haritud finantseerimispoole osas, teatakse paremini võimalikke ehituslikke lahendusi ja osatakse neid kliendile soovitada. Suur abi selles on olnud CO2 kvoodimüügi paanikast, kus on oldud sunnitud töö saamiseks end kvoodimüügi nüanssidega kurssi viima ja olla paremad soovitajad kliendile ja tellijale. Kuna mitmed finantseerimisskeemid nõuavad komplekseid lahendusi, siis proovivad ka tootjad-paigaldajaid selliseid teenusepakette kokku panna ja see on tõesti reaalne kasu ja võit,” lisab Loigom

Praegu Eesti tootjate hulgas siiski Loigomi sõnul midagi revolutsioonilist esile tõsta ei saa. Uute ja innovaatiliste lahenduste väljatöötamiseks peab muutuma turu nõudlus ning on tarvis riigi poolset tuge ja laiemat mõtlemist. Loigom märgib, et kui tekivad riiklikud maksusoodustused energiasäästlikele lahendustele, on võimalik ka tootjatel välja töötada uusi ja innovaatilisemaid lahendusi. Näitena toob Loigom Poola ja Saksamaa, kus oli võimalik soetada päikesepaneele nullprotsendilise laenuga ning samuti on mitmetes teises Euroopa riikides ”roheliseid” katuseid soodustavad programmid.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688