8. märts 2012
Jaga lugu:

ERM-i ehituskulude kate plaanitakse mitmest allikast

Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ehitamiseks, sisustamiseks ja näituste rajamiseks on vaja investeerida kokku ligi 78,5 miljonit eurot.

Kavas on välja toodud ehituskulude katte allikatena riigieelarve, Kultuurkapitali sihtotstarbeline finantseering ehitusperioodil, Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi omavahendid ning võimalik puudjääv osa laenurahast, mille tagasimaksed kataks Kultuurkapital aastate jooksul.

Kas ja kui palju on vaja laenu võtta selgub siis, kui on vastu võetud Vabariigi Valituse otsus rahastamisskeemi osas, läbi on viidud ehitushange ja selgunud ehituslepingu maksumus. Laenu tagasimakse perioodi pikkus sõltub hasartmängumaksu laekumisest.

Aastatel 2007-2011 on Eesti Rahva Muuseumi projekti ettevalmistamiseks eraldatud ligi 9,3 miljonit eurot. Valminud on ehituse tööprojekt, reostusest ja nõukogude armeest maha jäänud hoonete varemetest on puhastatud ligi 40 hektari suurune territoorium.

Riigi Kinnisvara Aktsiaselts ja Eesti Rahva Muuseum sõlmisid möödunud aasta novembris käsunduslepingu, mille kohaselt ettevõte korraldab Eesti Rahva Muusemi nimel uue muuseumihoone ehitustööde, ehitustööde omanikujärelevalve ning hoone sisustamiseks vajalikud riigihanked ning viib läbi nendega seotud toimingud.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee