Eestis pakutavat haridust peavad ehitusõpilased piisavaks Soome või Norra tööturul läbilöömiseks ning Eestis makstav palk noori siin kinni ei hoia. 
Viljandi ühendatud kutsekeskkoolis äsja lõppenud noorte müürseppade võistlusel "Jõulukellu" osalenud edukaist õpilastest vaid üks ütles "Aktuaalsele Kaamerale", et talle sobib tööpaigane Eesti, vahendab portaal ERR Uudised .
Paljud noortest ehitajatest on juba ka välisriikides praktikal või tööl käinud. Viljandi kutsekeskkooli õpilane Arno Piirson arvas, et ta tahab alguses minna tööle välismaale, kus palk palju suurem.
Kui õppejõud kinnitasid, et päris kõik siiski välismaale ei lähe, siis ehitusfirmade juhtide sõnul on häid töölisi raske leida.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:44
Renoveerimine ei pea olema stressirohke projekt
Renoveerimisest räägitakse Eestis palju, kuid praktikas lükatakse vajalikud tööd sageli aastaid edasi. Mitte ainult rahapuuduse tõttu, vaid seepärast, et kogu protsess tundub kinnisvaraomaniku jaoks keeruline ja killustatud. Tellides ühelt ettevõttelt aknad, teiselt soojustuse ja kolmandalt krohvimise, tuleb lisaks kogu tööd koordineerida ning loota, et kõik detailid omavahel kokku sobivad.

Enimloetud

1
Uudised
  • 30.06.26, 08:34
Eesti ehitusinsener plaanib renoveerida soomlastelt ostetud legendaarse villa: “Investorid on teretulnud”
2
Uudised
  • 30.06.26, 07:32
TalTechi teadlased: miks sõidab Tallinna tagamaa autoga? Sest ööpäevas on ainult 24 tundi
Korteri ruutmeetri mediaanhind langeb tagamaal keskmiselt 73 euro võrra iga lisanduva autominuti kohta.
3
Uudised
  • 29.06.26, 09:06
Ehitusfirma võlg kukutas Decora kahjumisse
4
Uudised
  • 29.06.26, 15:14
Galerii: Embach Ehitus sai Tartu suure arenduse sarikate alla
Vaata, kes seal olid ja mida nad tegid!
5
Uudised
  • 29.06.26, 15:34
Kahjumisse kukkunud Decora Rakvere kaupluse ehitamisega ei kiirusta
6
Uudised
  • 30.06.26, 07:55
Korterite flippimine tagab väiksemale ehitajale kasumi
Pilleson näitab, kuidas flipitud korteri väärtus kasvab ja kui kaua selleks aega kulub

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele