18. november 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Valga Vesi plaanib uued hanked käivitada

Vaatamata suurele segadusele, mis valitseb AS K&H lõpetamata torustikutööde osas, on Valga linnal kavas jätkata vee- ja kanalisatsioonitorustike väljaehitamise hangetega.

Tänaseks on Valga linnas valminud ligikaudu 8,3 kilomeetrit veetorustikku, 8,5 kilomeetrit kanalisatsioonitorustikku ja 0,57 kilomeetrit sadeveetorustikku ning viis ülepumplat, üldmaksumusega üle 1,5 miljonit euro.

Sellega loodi võimalused Viljandi tn, Tartu tn, Nurme tn, Perve tn, Tolli tn, Põhja tn, Paju tn, Pärna tn, Vainu tn, Telliskivi tn, Odra tn, Savi tn, Kesva tn, Lühike tn, Pihlaka tn, Energia tn, Rükkeli tn ja Transpordi tänava elanikele võimalus liituda vee- ja kanalisatsioonitorustike võrguga.

Valga Linnavalitsuse eestvedamisel alustati 2008. aastal kogu linna hõlmava vee- ja kanalisatsioonitorustike väljaehitamist Valga linna reoveekogumisala piires. Kogu tööde maht jaotati neljaks osaks: esimese osa hankelepingu partner AS Amaks on lõpetanud tööd vee-, kanalisatsiooni- ja sadeveetorustike ning reoveepumplate ehituse Ülejõe piirkonnas (Pedeli jõest põhjapoole jäävad alad).

Teise, kolmanda ja neljanda osa tööde piirkonnas on tööd ajutiselt peatunud ja hankelepingute partneri AS K&H majanduslikesse raskustesse sattumise tõttu on temaga leping lõpetatud. Vaatamata suurele segadusele, mis valitseb AS K&H lõpetamata tööde osas on Valga linnal siiski kavas jätkata hangetega, mille käigus lõpetatakse pooleliolevad tööd. Uued hanked käivitab AS Valga Vesi käesoleva aasta lõpul ja ehitustööd jätkuvad uuel aastal.

Aselinnapea Ilmar Tõlneri sõnul on linnavalitsusel hea meel, et AS Amaks suutis tähtaegselt lõpetada oma tööd vaatamata majanduslikult keerulisele olukorrale.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785