20. september 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tallinna Ehituskool plaanib laienemist

Tallinna linnavalitsus kavatseb kehtestada homsel istungil detailplaneeringu, mis loob võimalused Tallinna Ehituskooli laiendamiseks.

Pärnu mnt 162 kinnistu, Pärnu mnt 164 maaüksuse ja lähiala detailplaneering loob võimaluse ehituskooli kinnistule kuni 5 maapealse ja ühe maa-aluse korrusega õppehoone rajamiseks ja olemasolevale koolihoonele 4. korruse peale ehitamiseks.

Kesklinnas Pärnu maantee,  A. H. Tammsaare tee ning raudtee vahel paiknevale 1,97 ha suurusele maa-alale koostas detailplaneeringu K-Projekt AS. Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles Tallinna Ehituskool.

Pärnu mnt 162 kinnistul paiknevad Tallinna Ehituskooli õppehooned - kolme maapealse ja ühe maa-aluse korrusega peahoone, kahe maapealse korrusega õppepolügooni hoone ning kolm ühekorruselist õppehalli. Pärnu mnt 162 kinnistu kuulub Eesti Vabariigile, riigivara valitsejaks on Haridus- ja Teadusministeerium.

Tallinna üldplaneeringus on planeeritud maa-ala maakasutuse juhtotstarbeks määratud ühiskondlike ja puhkeehitiste ala, mis on mõeldud põhiliselt haridus-, teadus-, tervishoiu-, kultuuri- või spordi- jm asutustele; samuti samalaadsete teenustega või vaba aja veetmisega seonduvatele ettevõtetele. Detailplaneering on Tallinna üldplaneeringuga kooskõlas.

Teemaplaneeringu „Kõrghoonete paiknemine Tallinnas” kohaselt asub planeeritud maa-ala Järvevana kõrghoonete piirkonnas. Detailplaneering on teemaplaneeringuga kooskõlas.

 

Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785