1. september 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Emajõe äärde kavandatakse eramuid koos paadikanaliga

Tartu linnavalitsus kiitis heaks Ranna pst 36 krundi detailplaneeringu eskiislahenduse. Planeeringuga kavandatakse alale eramuid ja paadikanalit.

Planeeritav ala pindalaga ca 6 ha asub Ihaste linnaosas Emajõe ääres Tartu linna ja Luunja valla piiril. Detailplaneeringu koostamise eesmärk on moodustada alal elamukrundid ja rajada Emajõe ja elamukruntide vahelisele alale paadikanal koos ujuva paadisillaga kokku 12-le alusele, mis on mõeldud kohalike elanike teenindamiseks.

Planeeringuga on ette nähtud moodustada 12 üksikelamuga elamumaa krunti suurusega 1395-2364 ruutmeetrit, kaks haljasala ja pargi maa krunti, kaks teemaa krunti ja üks lautrimaa krunt. Suurem osa planeeringualast asub korduva üleujutusega alal.

Kuna Tartu linna üldplaneeringu järgselt asub planeeringuala ehituskeeluala

vähendamist lubavas vööndis, tehakse ettepanek vähendada ehituskeeluvööndit 20 meetrini planeeritud veepiirist.

Planeeringuala kruntidele soovitakse ehitada madala energiatarbega elamuid. Sellest tulenevalt ei määrata maja fassaadide asukohta vaid lähtutakse vajadusest optimeerida päikeseenergia passiivset kasutamist. Lubatud on ehitada kahekorruselisi hooneid kõrgusega kuni 10 m. Maksimaalselt on krundile lubatud ehitada kolm hoonet: üks põhihoone ja kaks abihoonet. Mahtudele võib lisada varimüüre, varjualuseid, terasse ja katuseterasse. Hoonete puhul kasutada kogu ala ulatuses kvaliteetseid esinduslikke välisviimistlusmaterjale. Imiteerivate materjalide kasutamine

on keelatud. Arhitektuursed lahendused tuleb kooskõlastada linnaarhitektiga eskiisi staadiumis.

Linn korraldab detailplaneeringu eskiislahenduse tutvustamiseks avaliku arutelu.

Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785