• 31.08.11, 12:54
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tarkusepäeval avatakse energiasäästlikuim koolikompleks

Homme kell 15.00 avatakse Valgamaa Kutseõppekeskuse uus koolikompleks, mis lisaks unikaalsele arhitektuursele lahendusele paistab silma ka energiasäästlikkuse poolest.
Valgamaa Kutseõppekeskuse projekteerimist alustas Sirkel & Mall OÜ 2008. aastal, ehitamist alustas NCC Ehitus AS 2010. aastal. 5,4 miljonit eurot maksma läinud Valgamaa Kutseõppekeskuse ja ühiselamu ehitus sai valmis tänavu juunis.
NCC Ehituse juhatuse esimehe Toomas Aaki sõnul seadis tellija materjali- ning küttesüsteemide valikul eraldi eesmärgiks madala energiatarbe. Sirkel & Mall OÜ riigihangete spetsialist Julia German kinnitas, et hoonekompleksi projekteerimisel kasutati võimalikult palju energiasäästlikule majale iseloomulikke projekteerimisvõtteid ning lahendusi.
„Maja konstruktsioon projekteeriti õhupidavaks ning järgiti põhimõtet, et kogu hoonet ümbritseks üks suletud sooja isoleeriv kest. Koolihoone arvutuslik energiatarve kütteks on 74,5kWh/m²a ning energiatõhususarv 186 kWh/m²a. Õpilaskodu arvutuslik energiatarve kütteks on 42,4kWh/m²a ning energiatõhususarv 234 kWh/m²a,” selgitas German.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Hoonetekompleksi moodustavad kõrvuti asetsevatel kinnistutel asuvad Y-tähe kujulised koolihoone ning õpilaskodu. Hoone fassaadidel ja akende kujundamisel on kasutatud kärje motiivi, mis on inspireeritud kooli sümboolikast. Enam kui 7000 ruutmeetri suurune koolihoone mahutab kõikidele kaasaja nõuetele vastavad klassiruumid, laboratooriumid ning töökojad 550 õpilasele. Eraldi hoonena ehitati sajale õpilasele mugavate ühe-ja kahekohaliste tubadega õpilaskodu, mille brutopind ulatub 2000 ruutmeetrini.
Järgmisel aastal on oodata Laagri alevikus uue Nõlvaku lasteaia valmimist, mille küttevajadus vaid 15 kWh/m2 aastas. Sirkel & Mall OÜ poolt projekteeritud 1600 ruutmeetri netopinnaga passiivmajal kuluks kütteks seega sama palju energiat kui ühepereelamul. Kütteks ja tarbevee soojendamiseks kasutatakse
maasoojuspumpa, päikesekollektoreid ja pelletikaminat.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:44
Eesti firma lubab välisvoodrilaudadele 50 aastat garantiid
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele