Narva lähedal hakkab paari-kolme kuu pärast elektrit tootma teadaolevalt ainus tuulepark, mis on rajatud fossiilkütust kasutava elektrijaama jäätmehoidlale ehk tuhaväljale.
Lähima kuu jooksul tõstetakse 107-meetriste mastide otsa viimased viis tuulikut, vahendas "Aktuaalne kaamera". Iga masti all on 14-st vaiast koosnev vundament, igas mastis on alajaam, kus tuulegeneraatori 690-voldine pinge muundatakse Eesti Energia põhivõrgule sobivaks 20-kilovoldiseks pingeks.
Eesti Energia tuuleenergia projektijuhi Hannes Verlise sõnul oli ehitusprotsessi kõige keerulisem osa vundamendi rajamine, mida tehti talvel. Tuuleparki ehitavad sakslased firmast Enercon ning eile tõstsid ehitajad masti otsa juba kaheteistkümnenda tuuliku labad. Tuulikulabade tõstmiseks masti tippu kulub umbes pool tundi, labade kinnitamine generaatori külge võtab aga palju rohkem aega.
Tuulepark võib toota 90 GWh elektrienergiat, millega saab rahulda 35 000 majapidamise elektrivajaduse.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC
Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.