Merko Ehituse juhatuse liikme Alar Laguse sõnul on ehitusturu olukord jätkuvalt pingeline ja kuigi Merko on langustrendist üle saamas, jääb ettevõte majandusaasta lõpuks siiski kahjumisse.
„On objektiivseid põhjusi ja on põhjust ka peeglisse vaadata. Kahjumi peamiseks põhjuseks on sisendhindade jätkuv kallinemine ning selle kasvudünaamika oluline erinevus projektide eelarvestamisel kasutatud eeldustest, mistõttu korrigeeriti ka lepingute täitmisega seotud kulude prognoose," ,“ ütles Lagus.
Suuremad objektid, kus Merko on kliendi ees lepingulisi kohustusi täites kahjumit saanud, on Loo-Maardu teelõigu ehitus, Ülemiste liiklussõlme rekonstrueerimine ja Porkuni kooli ehitus. "Oleme portfelli kasvatades suutnud säilitada oma kvaliteetse inseneride ja objektijuhtide meeskonna ning suured objektid on valmis tehtud või tegemisel. Selle hinnaks on korralik kahjum mitme objekti puhul, kus sisendhindade tõus ületas oluliselt meie prognoosi,“ sõnas Lagus.
Laguse sõnul kujuneb teine poolaasta esimesest paremaks. „Seoses omavahendite arvelt tehtud investeeringute refinantseerimisega pankade poolt ning varude realiseerimisega peaks ettevõtte rahaliste vahendite seis ning likviidsusnäitajad 2011. aasta teisel poolel oluliselt paranema,“ sõnas ta.
Seotud lood
Merko Ehitus teenis teises kvartalis 3,5 miljoni eurose puhaskahjumi (emaettevõtte omanike osa kahjumist). Käive kasvas 25,8 protsenti, 48,9 miljonile eurole, teatas ettevõte börsile.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?