Kuressaarel tuleb muusikakooli ehitustöödel tehtud vigade tõttu SA-le Innove tagasi maksta 88 985 eurot ning eksimused supelranna hoone ehitusel lähevad linnale maksma üle 33 000 euro.
SA Innove tagasinõudes leiti, et muusikakooli hankemenetlus oli läbi viidud korrektselt, kuid tuvastati, et hankelepingu sõlmimisel on tehtud muudatusi hinnatabeli struktuuris ja ühiku hindades, võrreldes hankel tehtud hinnapakkumisega, vahendab Saarte Hääl. Muusikakooli ehitanud EBC Ehituse pakkumuse ja temaga sõlmitud hankelepingu tööde mahud ja hinnad ei klappinud ja summasid oli liigutatud ühe eelarverea pealt teise peale, ent muudatusi rahastajaga ei kooskõlastatud.
Supelranna rannahoone ehituse ja atraktsioonide riigihankel eiras linnavalitsus mitmeid riigihanke seaduses sätestatud üldpõhimõtteid. Rahandusministeeriumi audiitorid leidsid, et linnavalitsus ei taganud läbipaistvat menetlust, muutes omapoolselt pärast pakkumuste esitamist tellitavate tööde loetelu ning eiras ka võrdse kohtlemise põhimõtet, kui ei taganud läbirääkimiste võimalust kõikidele pakkumuse teinud ettevõtetele, pidades läbirääkimisi vaid osaga neist.
Kuressaare linnavalitsus moodustas teisipäevasel istungil ametkondliku juurdluse komisjon. Linnapea Mati Mäetalu sõnul plaanitakse SA Innove vaidlusega pöörduda halduskohtusse, ent Eesti-Läti projektiga, mille rahast jääb rohkem kui 33 000 eurot Kuressaare supelhoone ja rannaala ehituse katteks saamata, kohtusse enam minna ei saa.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kuressaare muusikakooli ümberehitust rahastanud SA Innove nõuab linnalt tagasi 10% saadud rahast ehk ligikaudu 89 000 eurot, põhjendades seda eksimisega riigihangete seaduse vastu.
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.