8. aprill 2011

Jõgeva kohtu- ja politseihoone ehitab Merko Elamu

Riigi Kinnisvara ASi juhatuse liige Elari Udam ja Merko Elamu ASi juhatuse liige Ines Prual allkirjastasid eile lepingu Jõgevale uue kohtu- ja politseihoone rajamiseks.

Riigi Kinnisvara korraldas Jõgeval Suur tn 1 kinnistule arendaja leidmiseks vähempakkumise, mille kohaselt seatakse ehitaja kasuks hoonestusõigus ja sõlmitakse ehitiste ning territooriumi kasutamiseks üürileping. Viimases pakkumisvoorus osales kokku viis firmat, kellest parima pakkumise tegi Merko Elamu AS.

Sarnast finantseerimismudelit kasutades on praeguseks juba valminud Rakvere politsei ja päästeteenistuse ühishoone ning Jõhvi kohtumaja.

2012. aasta suveks valmivas ja enam kui 2000 ruutmeetri suuruse netopinnaga kohtu- ja politseihoones saavad omale tänapäevased tööruumid kohus, kinnistusamet, kodakondsus- ja migratsiooniamet, kriminaalhooldus, politsei ja arestimaja. Samuti rajatakse Suure ja Pargi tänavate äärde parkimisalad ning uus haljastus koos tänavavalgustusega.

Suur tn 1 kinnistule rajatava hoone täiendatud mahus eelprojekti on koostanud AS Amhold.

Jõgeva maavanema Viktor Svjatõševi sõnul on uue maja vajadusest räägitud pikki aastaid, kuid läbimurre saavutati alles 2009. aasta oktoobris, mil leidis aset märgilise tähendusega ühiskohtumine justiitsminister Rein Langi ja siseminister Marko Pomerantsiga. „Uue kohtu- ja politseihoone rajamine Jõgevale tähendab seda, et olulised struktuuriüksused jäävad maakonna keskusesse püsima. Säilivad inimeste jaoks olulised töökohad ja kodanikud saavad teenused kätte kodumaakonnast," lisas maavanem.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688