Autor: Alyona Stadnik • 18. märts 2011

Brave Capitali eesmärk paigutada 100 miljonit eurot

Eelmisel aastal hakkas Eestis aktiivselt kinnisvara kokku ostma ka investeerimisfirma Brave Capital, mida juhib kinnisvaraarendusfirma Kobe Investmentsiga ebaõnnestunud Veljo Kuusk.

Brave Capitalile on samuti iseloomulik, et ei soovita Eestisse investeerivate investorite nimesid avalikustada. Veljo Kuuse kinnitusel on tegemist Skandinaavia päritolu ettevõtjatega ning eesmärk on esimeses etapis investeerida Eestisse ja Lätti 100 miljonit eurot. “Kinnisvara ostame enampakkumistelt. Suudame huvitava objekti puhul ostu teha kas või 24 tunniga alates info saamisest,” kiitis Kuusk.

Kuusk märkis, et nad on huvitatud investeerimisest erinevates majandusvaldkondades tegutsevatesse ettevõtetesse ja varadesse. “Kinnisvarasse on võimalik lihtsalt ja kiirelt suurte mahtudega siseneda, seevastu teenuseid või kaupu pakkuvatesse ja tootmisettevõtetesse sisenemine on pikem protsess ja investeerimiskõlblike ettevõtete hulk piiratud,” rääkis ta. Seda, et Kuusega seotud investorid ei huvitu ainult kinnisvarast, näitab, et tõik, et selle aasta jaanuaris osteti 34protsendiline osalus endises Kohila paberivabrikus. “Soovime vabriku nüüd jälle korralikult käima panna,” ütles Kuusk.

Kuusega seotud investorid hakkasid Eestisse aktiivselt raha paigutama aasta tagasi. Selle aasta alguseks oli investeeritud omafinantseeringuna umbes 10 miljonit eurot ja töös on investeeringuid, mille omavahendite vajadus oli umbes 40 miljonit eurot.

Skandinaavia erainvestorid asutavad Kuuse kinnitusel investeeringute tarbeks eraldi investeerimisettevõtted, mille tegevust juhib Brave Capital või viimasega seotud ettevõtted.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688