11. märts 2011

Amet: Kultuurikatla ja mere vahelisel tühermaal ei alga ehitus enne viit aastat

Tallinna kultuuriväärtuste ameti peaspetsialist Artur Ümara sõnul on mere ja Kultuurikatla vahele jääva tühermaa arendamist võimaldav detailplaneering alles algusjärgus ning menetlemine võib võtta aega viis aastat.  

"Detailplaneering on praegu alles algatatud ning selle kinnitamine võib võtta aega. Ma usun, et kuna see on linna enda üks prioriteetobjekte, siis võib selleks minna aasta-poolteist," ütles Ümar ERRi uudisteportaalile.

Detailplaneeringu eesmärk on määrata 10,7 hektari suurusele maa-alale ehitusõigus raekoja, sadamahoone, ärihoone, ühiskondliku hoone, turuhoone, Kultuurikatla ja olemasoleva ärihoone laienduse, alajaama, rattahoidla ning turu- ja restoranihoone ehitamiseks, Eesti kaasaegse kunsti muuseumi hoone ning olemasolevate arhitektuurimälestiste rekonstrueerimiseks ja Tallinna lahe äärde rannapromenaadi rajamiseks.

Ümara arvates ei alga aga piirkonnas ehitus nii pea. "Ma arvan, et enne viit aastat ei ole võimalik hakata ehitama isegi siis, kui raha on olemas, sest menetlemine läheb niivõrd pikalt. Aga kunagi ei või teada."

Kõige suurema ehitusmahuga on Ümara sõnul taanlaste projekteeritud linnavalitsuse uus administratiivhoone ehk raekoda, mille hoone kõrguseks on 24 meetrit kõrge ning Raekojale tuleb ka 60 meetri kõrgune torn.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688