Möödunud aastal sai ehitusvaldkonnas tööd 47 900 inimest, mida on ligi viiendiku võrra vähem kui aasta tagasi. Buumi tipuga võrreldes aga vähenes ehitajate arv ligi poole võrra.
Ehitussektor andis tippajal 2007. aastal tööd 82 100 inimesele, selgub Statistikaameti andmetest. Tippaastal moodustas see 12,5% kogu hõivatutest.
Eelmise aasta 47 900 aga tähendas 8,4% osatähtsust hõivatutest.
2010. aasta IV kvartalis vähenes töötute arv 93 000-ni ja töötuse määr 13,6%-ni, teatab Statistikaamet. Aasta keskmine töötute arv oli mullu Eesti taasiseseisvusaja suurim.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kunda Nordic Tsemendi tegevdirektor Meelis Einstein leiab, et töötus on hakanud kahanema tänu ehitussektori elavnemisele ning Põhjamaadest tulevatele töökohtadele.
Tänavu 30. tegutsemisaastat tähistav pereettevõte
Tammer OÜ tõenäoliselt ehitus- ja laevatööstuses tutvustamist ei vaja. Ettevõtte arengut on algusest peale vedanud strateegilised investeeringud innovatsiooni, tootearendusse ja töötajatesse, mis on loonud võimaluse koos muutuvate turgude ja tehnoloogiatega kasvada. Kuidas aga sai kohalikust väikefirmast Põhjamaade suurim projektipõhine metallustevalmistaja, mis ekspordib 90% oma toodangust?