9. veebruar 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Sweco projekteerib Kunda sadama laienduse

Projekteerimisfirma Sweco Projekt teeb Kunda sadama lõunaosa detailplaneeringu. Planeeringu koostamise eesmärk on ASile Kunda Nordic Tsement kuuluva sadama sadamaterminalide edasiarendus, millega nähakse ette 2-4 uue sadamaterminali rajamine ümarpuidu ja muu materjali tarbeks ning kinnise laolaomajanduse arendamiseks.

Meelis Einstein, ASi Kunda Nordic Tsement juhatuse esimees: „Kunda Nordic Tsement näeb vajaduste kasvu sadamateenuste järele ja Kunda sadama territooriumil asuvad terminalid võivad varsti kitsaks jääda. On kätte jõudnud aeg hakata otsima uusi võimalusi sadama klientide paremaks teenindamiseks. Meie plaan on 2011. aasta  jooksul detailplaneeringuga valmis saada ja 2012. aastal ehitamisega alustada. Kuna on tegemist suure alaga, siis valmib kogu kompleks etapi kaupa.“

Einike Laidsaar, Sweco Projekti arhitekt, projektijuht: „Planeeritav ala asub linna põhjaosas. Meie jaoks teeb töö huvitavaks see, et planeeringualal asub arhitektuurimälestisena tuletorn, mille suhtes kehtivad muinsuskaitseseadusest tulenevad kitsendused. Tahame anda võimaluse tuletorni restaureerimiseks tulevikus ja pakkuda talle koostöös kohaliku omavalitsusega välja kasutusfunktsiooni.“

 Allar Aron, Kunda linnapea: „Tänu sadamale on Kundasse tulnud mitmed suured investeeringud. Näiteks Eesti läbi aegade suuruselt teine välisinvesteering AS Estonian Celli näol. Täna on õige aeg mõelda tulevikule, sest majandus asub uuesti kasvufaasi ja uued investorid otsivad Eestis kohta, kuhu raha paigutada. Kunda linn on selleks igati sobiv. Siin on kvalifitseeritud tööjõud, sobiv infrastruktuur ja linn aitab uute investeeringute tulekule igati kaasa.Suurima ettevõtlust toetava meetmena plaanib linnavalitsus sellel aastal alustada linna läbiva tee renoveerimist koos maanteeametiga.“ Planeeritav ala asub linna põhjaosas, selle territooriumist moodustab valdava osa Roostiku kinnistu, Sadama tänava elamukvartal ning Soome lahe rannaosa sadama ning tootmisala vahel.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785