3. jaanuar 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Ühistud saavad tänasest hoovide korrastamiseks toetust küsida

Tallinna korteriühistud saavad alates tänasest esitada taotlusi õuealade heakorrastamise toetuse saamiseks. Tallinna eelarves on selleks eraldatud 0,64 mln eurot (10 miljonit krooni).

Taotlusi võetakse vastu alates 3. jaanuarist 14. märtsini.

Projekti "Hoovid korda" raames 2011. aastal toetuse saamiseks on korteriühistutel vaja esitada oma linnaosa valitsusele vormikohane avaldus koos avalduse koosseisus olevate lisadega hoovide heakorrastamiseks ning vähemalt kolm hinnapakkumist teostavatele töödele.

Korteriühistutel on õigus linnalt nimetatud määruse kohaselt toetust saada kuni 70% ulatuses projekti maksumusest. Toetuse maksimaalseks suuruseks on kinnitatud 15 980 eurot aastas ning 39 950 eurot kolmel aastal kokku.

Toetus makstakse välja toetusesaaja poolt esitatud kuludeklaratsioonide alusel ning eelnevalt teostatud töö kvaliteeti kontrollides. Täiendava informatsiooni saamiseks tuleb pöörduda oma linnaosa valitsuse või Tallinna kommunaalameti poole.

Määruse kohaselt on korteriühistutel linnalt toetust võimalik taotleda järgmistele tegevustele:

- hoovis asuvate teede ja korteriühistuesiste kõnniteede rajamiseks ning remondiks;- parkimisplatsi, prügimajade või prügikonteinerite rajamiseks või parendamiseks;- sademevete probleemide lahendamiseks hoovis;- haljasala, puhkeala vms avatud ala rajamiseks või parendamiseks;- kõrghaljastuse rajamiseks või parendamiseks;- mängu- või spordiväljaku ning puhkeala rajamiseks või parendamiseks;- tänavavalgustuse, aedade või piirete paigaldamiseks või parendamiseks, sh tõkkepuude paigaldamine ning hoovi inventari paigaldamiseks või korrastamiseks.

Abilinnapea Deniss Boroditši sõnul saab sel aastal toetust taotleda ka hoovi turvakaamerate paigaldamiseks ning hoovis asuvate abihoonete rekonstrueerimiseks või lammutamiseks.

„Projektile “Hoovid korda” on viie viimase aasta jooksul linnaeelarves eraldatud kokku 77 mln krooni,“ lisas Boroditš. Nimetatud summa ulatuses toetas linn 2006. aastal 98, 2007. aastal 120,  2008. aastal 139, 2009. aastal 183 korteriühistu hoovi ning 2010. aastal 143 hoovi korrastamist.

 

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785