Tallinna Tööstuspargid sai linnalt  tööstuspargi rajamiseks kinnistu

Tallinna linnavolikogu otsustas eilsel istungil suurendada AS-i Tallinna Tööstuspargid aktsiakapitali mitterahalise sissemaksega, andes äriühingu omandusse 6,4 hektari suuruse kinnistu Lasnamäel veel ühe tööstuspargi rajamiseks.

Linnavolikogu otsuse eelnõu kohaselt võõrandatakse Tallinna Tööstusparkidele Lasnamäe linnaosas aadressil Suur-Sõjamäe tänav 29b asuv tootmismaa sihtotstarbega kinnisasi pindalaga 63.991 ruutmeetrit. Kinnisasja turuväärtus on 2,91 miljonit krooni.

Kinnistu läks Tallinna linna munitsipaalomandisse 2009. aastal. Ala detailplaneering on kehtestatud tänavu suvel. Planeeringu kohaselt jagatakse kinnistu 16 äri- ja tootmismaa sihtotstarbega krundiks. Kruntidele saab ehitada kuni neljakorruselised äri- ja tootmishooned.

Tallinna Tööstusparkide põhiülesandeks on tööstusparkide taristu (infrastruktuuri) rajamise korraldamine, tööstusparkide kinnisvara, ehitiste ja rajatiste haldamine, tööstusparkide kinnistute võõrandamine ning Tallinna linnale kuuluvate parklate, parkimismajade ja äripindade majandamine.

Tallinnal on tööstuspark ka Tondiraba ja Betooni tänava piirkonnas.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed