Kas üleliigne elamispind müüa või välja üürida? 

Raske on soovitada vana korterit turu põhjast müüa, ent üürimisel tuleb arvestada mõningate aspektidega, märkis OÜ Adaur Grupp analüütik Tõnu Toompark kv.ee III kv turuülevaate online-pressikonverentsil.

Esiteks maksuküsimus. Peamise eluaseme müük on tulumaksuvaba, seda välja üürides ja siis müües ei ole enam tegemist peamise eluasemega. Tulumaksu tuleb tasuda müügihinna ja ostuhinna vahelt. See muidugi ei pruugi praegu positiivne number olla. Samuti tuleb eraisikuna saadavalt üüritulult tasuda maksud.

Teiseks laenuküsimus.  Kui tegemist ei ole inimese enda eluasemega, vaid üüriäriga, võivad pankurid nõuda intressimäära korrigeerimist. Ei pea vist rõhutama, et allapoole nad seda korrigeerida ei soovi.

Üüriärist on iga kuu raha tulemas, kuid arvestama peab ka sellega, et üürnikul võivad tekkida makseraskused või üürikorter võib ka mingi aeg üürnikuta ehk rahavoota tühjana seista.

Hinnang tuleb anda turu arengutele. Kaaludes olemasoleva elamispinna allesjätmist ja väljaüürimist, võiks teada, mis elamispindade turul toimub. Tõenäoliselt võiks elamispinna mittemüümise argument olla see, et hinnad tõusevad ja mingi aja pärast on võimalik üleliigne korter veelgi kallimalt müüa.

Turul toimuvaga peaks kursis olema kas või seetõttu, et oleks võimalik keskkonna muutumist hinnata ja sellest tulenevalt vara müümise või mittemüümise otsused üle vaadata.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed