Jõelähtmele tuleb viies golfiküla

Jõelähtme golfikeskuse arendaja AS International Baltic Golfmarina (AS IBGM) valis arhitektid Mihkel Tüüri ja Ott Kadariku Arhitektuuribüroost KOSMOS oma järgmise golfiküla projekteerijateks.

Tegemist on juba viienda analoogse asumiga Rebala kaitsealasse jääval territooriumil. EGCC Golfikeskus on tegelenud golfikülade arendamisega alates 2005. aastast. Varasemast ajast on golfikülade ahitektideks Andres Siim, Emil Urbel, 3+1 Arhitektid (Andres Ojari) ning Aare Saks.

“Meie eesmärk on pakkuda midagi enamat, kui lihtsalt maju - usun, et Mihkel Tüüri ja Ott Kadariku fantaasiarikkad ja “kosmilised” tööd teenivad sama eesmärki ning sobivad suurepäraselt juba valmisolevatesse külade kompleksi,” märkis Mait Schmidt.

“Jõelähme golfikeskusesse projekteerimine on huvitav väljakutse - seal peab delikaatselt käima ümber ühelt poolt rannaküladele omase planeeringuga, aga teiselt poolt võtma arvesse klientide kaasaegseid soove ja vajadusi,” ütles Mihkel Tüür arhitektuuribüroost KOSMOS.

EGCC Golf Resort eesmärk on luua unikaalne elukeskkond keset Jõelähme golfiväljakut, kus segunevad Rebala loodukaitseala ürgsed pinnavormid, ajalugu, kultuur ja traditsioonid ning tervislik ja üha enam populaarsust koguv ajaviide. Kõikide Jõelähtme golfikülade planeerimisel on arhitektidele antud aluseks samad printsiibid - planeeringud lähtuvad eesti ajalooliste rannakülade põhimõtetest. Iga küla moodustab omaette terviku, millel on omanäoline tervikkontseptsioon.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed