• 01.11.10, 16:19
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Jaani kiriku remont valmis

Tallinna Jaani kiriku fassaadi remondi lõpetanud Tarrest Ehitus annab töö linnale ja linn kogudusele üle 7. novembril.
Jaani kiriku fassaadi värskendati ka kümmekond aastat tagasi, kuid siis oli tegu vaid ülevärvimisega. Nüüd aga koostas Niina Mäger algupärase välisilme taastamiseks spetsiaalse projekti, suur osa vanast krohvist eemaldati ning seinad krohviti ja värviti uuesti. Parandati katust, eemaldati vana värv ja ka katus värviti üle.
Jaani kiriku restaureerimisse on linnaeelarvest alates 2000. aastast panustatud kokku 11 miljonit krooni: juurdeehituse ümberehituseks miljon krooni, orelite jaoks 1,8 miljonit, sisetöödeks 4 miljonit ja välisviimistluse ja katuse remondiks 4 miljonit krooni. Fassaadi remonti finantseeris linn 99% ulatuses.
 

Seotud lood

Uudised
  • 31.01.11, 12:03
Peterburi Jaani kiriku remont tõi kriminaaluurimise 
Põhja ringkonnaprokuratuur alustas riigikontrolli avalduse alusel kriminaalmenetlust seoses võimalike seaduserikkumistega Peterburi Jaani kiriku renoveerimisel.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.25, 15:18
Optimus Systems: kuidas väike meeskond on kasvanud Eesti turvasektori liidriks
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele