ABB võitis 148 miljoni dollarilise hanke Kuveidis 

Energeetika- ja automaatikatehnoloogia kontsern ABB Group võitis 148 miljoni dollarilise hanke mageveetehase rajamiseks Kuveiti sealse energeetika- ja veeministeeriumi tellimusel.

Tegemist on suurima Kuveidi mageveetehasega, mille ABB renoveerib koostöös kohaliku ettevõttega Ahmadiah Group.

ABB on vastutav projekti inseneritööde, tarnete, paigaldamise, kasutuselevõtmise ja testimise eest. Olulisemad tarnitavad tooted on kontroll- ja mõõteseadmed, mootorid, madal- ja keskpinge jaotusseadmed, trafod, telekommunikatsiooni- ja fiiberoptilised seadmed. Uus mageveetehas valmib 2013. aastal.

„Mina Abdullah’ mageveetehas on lahutamatu osa Kuveidi infrastruktuuri arendamisest ning aitab teenida piirkonna kasvavaid veevajadusi,“ ütles ABB elektrivõrkude ja –süsteemide divisjoni juht Peter Leupp. „Meie suured võimalused energeetika- ja automaatikatehnoloogia alal koos teadmiste ja kogemustega veesektoris hõlbustavad projekti sujuvat täitmist.“

Tehas hakkab tootma umbes 1,5 miljonit kuupmeetrit magestatud vett päevas, mis suurendab riigi mageveetoodangut rohkem kui kaks korda. Selline võimsuse kasv toetab riigi kasvavaid veevajadusi kiire linnastumise tingimustes.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed