Turvatehnika ASi juhataja Alo Rõõmussaare hinnangul pole põhjust küsida ehitajalt pikemat garantiid, kui ehitatakse projektikohaselt ja järelevalve valvab.
"Ehitame Tallinnas Tondile uut büroo- ja laohoonet. Ehitustöid teeb Megaron-E, kes andis 2-aastase garantii, ja ma ei näe põhjust, miks ehitusgarantii peaks olema pikem," rääkis Rõõmussaar.
"Kui ikkagi kõik on tehnoloogiliselt õigesti tehtud ja järgitakse reegleid ning palgatud on ka järelevalve, peaks kahest aastast piisama. Võib ju küsida pikemat garantiid, aga kui ma ise oleksin ehitaja, siis ma küsiksin ka tunduvalt rohkem raha selle eest. See on nagu autodegi puhul: kui tahate pikemat garantiid, makske 10–20% juurde," märkis ta.
Seotud lood
Ekspertiisibüroo OÜ juhatuse esimees Teet Sepaste on seisukohal, et ammu on aeg pakkuda seadusega ettenähtud kaheaastasest miinimumajast pikemat ehitise garantiid.
Skanska EMV ASi juhatuse esimehe Andres Aaviku sõnul lähevad ehitajad tõenäoliselt klientide meelitamiseks kaasa pikema garantii pakkumisega, millega tegi otsa lahti NCC.
Ehitusgarantii puhul on seadusega ettenähtud kaheaastane miinimumaeg, ent tellijal on õigus küsida ka pikemat garantiiperioodi valminud ehitisele.
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.